Zdrowa i piękna skóra

Ulthera – lifting twarzy bez skalpela

Redakcja Dermatolog.pl, 11 maja 2015

Ulthera – lifting twarzy bez skalpela

Medycyna estetyczna przestaje być tematem tabu. Do zabiegów liftingujących i odmładzających, coraz śmielej przyznają się osoby publiczne, a dobrym tego przykładem jest np. Bogusław Linda. Aby dobrze prezentować się na planie serialu „Paradoks”, aktor bez ogródek zdecydował się na odmładzający zabieg Ulthera. Dlaczego wybrał właśnie ten?
ulthera

Czym jest Ulthera?

„Ulthera jest alternatywą dla liftingu chirurgicznego. Zabieg ten posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności FDA” – przekonuje Agata Sobecka z warszawskiej Kliniki La Perla.

Zabieg Ulthera jest również określany mianem liftingu bez skalpela lub liftingu Ulthera. W Polsce pierwsze tego typu usługi pojawiły się w połowie maja 2010 roku. Wykonywanie liftingu Ulthera zapoczątkował zespół medyczny ośrodka SkinClinic w Warszawie. Według statystyk, w ostatnich latach o 1% wzrosła liczba operacji wykonywanych z użyciem skalpela i aż o 6% zabiegów mniej inwazyjnych, takich jak botoks czy inne wypełniacze. Popularność tego typu zabiegów wiązać może się z ich niższą ceną w porównaniu do inwazyjnych metod oraz krótszą rekonwalescencją.

Ulthera to nic innego, jak użycie energii ultradźwiękowej w wybranych miejscach skóry i na określonej jej głębokości. Dzięki zastosowaniu ekranu USG, można zobaczyć podgląd tkanki, co jest gwarantem precyzji i skuteczności działań. W efekcie, skóra staje się wygładzona i mocno ujędrniona.

Wskazania i przeciwwskazania

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby od wczesnego do późnego wieku średniego. Lifting Ulthera zaleca się posiadaczom obniżonej linii brwi, opadających powiek oraz nadmiaru skóry na górnych powiekach. Pacjenci często decydują się także na skorygowanie luźnej skóry policzków, głębokich bruzd nosowo-wargowych, opadających kącików ust, zwiotczałego podbródka lub niewyraźnej linii żuchwy.
Przeciwwskazaniem do terapii są otwarte rany, zmiany chorobowe w obrębie twarzy, trądzik, implanty i stenty metalowe. Dodatkowo, zabiegu nie zaleca się osobom, które mają wszczepione urządzenia elektryczne, są w trakcie terapii przeciwzakrzepowej oraz cierpią na aktywną chorobę systemową lub skórną.

Jak wygląda zabieg, gdzie go wykonać, jak się przygotować?

Zabieg rozpoczyna się od diagnozy, która polega na wizualizacji tkanki podskórnej. Dzięki temu lekarz może obejrzeć i dokonać analizy tkanki o grubości nawet do 8 mm. Umożliwia to precyzyjne określenie głębokości, na jakiej będą przeprowadzone działania, bez naruszenia warstw naskórka. Kolejny etap to skierowanie strumienia ultradźwięków na wskazany obszar skóry. Sprzęt pozwala na zastosowanie różnej częstotliwości i głębokości działań, w zależności od potrzeb.

Podczas terapii nie odczuwa się większego dyskomfortu. Możliwe jest jedynie wystąpienie lekkiego bólu, trwającego zaledwie kilka sekund. Można temu zapobiec, zażywając wcześniej lek przeciwbólowy (np. paracetamol). Unikać należy natomiast środków o działaniu przeciwzapalnym. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od obszaru poddawanego terapii i wynosi od 20 do 40 minut. Lifting ten najlepiej wykonać u dermatologa estetycznego, który profesjonalnie i precyzyjnie dobierze parametry urządzeń i prawidłowo przeprowadzi cały zabieg.

Rekonwalescencja po zabiegu Ulthera

Ultherę można zaliczyć do grupy „zabiegów lunchowych”, które nie wymagają rekonwalescencji. Właściwie od razu po zakończeniu terapii można wrócić do codziennych zajęć. Po liftingu może wystąpić łagodny rumień, który znika po dwóch godzinach. U niektórych osób pojawia się także niewielki obrzęk (ustępuje po maksymalnie dwóch dobach). Obszar skóry poddany działaniom ultradźwięków może być delikatniejszy i bardziej wrażliwy przez kilka kolejnych dni.

Ulthera – cennik

Koszt wykonania liftingu Ulthera jest uzależniony od wielkości powierzchni, jaka będzie poddawana działaniu ultradźwięków.  Decydując się na terapię w Warszawie, należy liczyć się z tym, że cena za zniwelowanie „kurzych łapek” zaczyna się od 1200 zł, wygładzenie czoła – 1500 -1800 zł, korekta podbródka to ok. 3000 zł, policzków – 6000 zł, a zabieg przeprowadzany na całej twarzy to koszt około 9500 – 11000 zł. Ceny w Krakowie są nieco niższe. Koszt zredukowania „doliny łez” zaczyna się już od 450 zł, podniesienia górnych powiek – od 750 zł. Wygładzenie policzków lub podbródka kosztuje około 2500 – 3000 zł. W Trójmieście zmarszczki wokół ust można wygładzić za 1500 – 3000 zł, górne powieki i czoło – od 1500 zł, a zabieg na całej twarzy to wydatek rzędu 9000 zł. W Poznaniu skorygowanie zmarszczek wokół oczu, podbródka, czy linii żuchwy, to wydatek oscylujący w granicach 1000 zł. Uniesienie linii brwi kosztuje tu 1500 zł, a za korektę całej twarzy płaci się od 7000 do 9000 zł.

Ulthera – opinie

Opinie na temat zabiegu Ulthera są bardzo zróżnicowane. Wiele osób decyduje się na tę formę poprawiania urody, ponieważ są to działania mniej inwazyjne, niż zabiegi chirurgii plastycznej. Niektóre pacjentki skarżą się, że lifting Ulthera, mimo wcześniejszych zapewnień, jest bardzo nieprzyjemny i bolesny (zwłaszcza bez znieczulenia). Ale pojawiają się też głosy, że podczas ingerencji ultradźwięków, nie czuje się bólu, lecz przyjemne ciepło. Można spotkać się z dosyć sporą ilością opinii, że efekty są nieadekwatne do ceny zabiegu. Skóra po Ulthera staje się bardziej gładka i naciągnięta, ale wiele osób jest zawiedzionych, że twarz nie wygląda tak, jak po klasycznym liftingu. Niezadowoleni pacjenci odradzają nieinwazyjną medycynę estetyczną, a polecają bardziej radykalne rozwiązania, czyli interwencję chirurga. Są też osoby zachwycone swoją nową, odmłodzoną skórą. Pacjenci wówczas zachwalają szybkość zabiegu, ceny (niższe od chociażby złotych nici) i natychmiastowe efekty. Ostateczny wybór jest kwestią indywidualnej oceny i konsultacji ze specjalistą.

[crp limit="5" heading="1" cache="1"]
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.