Usuwamy kurze łapki – Jakie zabiegi oferują nam dermatolodzy estetyczni?

Kurze łapki nazywane zmarszczkami śmiechu Kurze łapki nazywane są zmarszczkami śmiechu. Jednak kiedy z wiekiem zaczyna ich przybywać, a domowe sposoby […]

usuwamy kurze łapki

Kurze łapki nazywane zmarszczkami śmiechu

Kurze łapki nazywane są zmarszczkami śmiechu. Jednak kiedy z wiekiem zaczyna ich przybywać, a domowe sposoby nie wystarczają, by ukryć starzenie się skóry – śmiech zastępuje poszukiwanie skutecznej terapii. Największą popularnością cieszą się obecnie zabiegi nieinwazyjne będące alternatywą dla skalpela, niewymagające długiej rekonwalescencji i pozwalające dostrzec efekty już po kilku dniach.

usuwamy kurze łapki

Chirurgiczny lifting okolic oczu jest kosztownym i bolesnym zabiegiem niosącym ryzyko komplikacji i powikłań. Wszystko to skłania do poszukiwania alternatywnych – okazuje się, że gabinety medycyny estetycznej mają w swojej ofercie skuteczne i nie inwazyjne zabiegi pozwalające pozbyć się niechcianych kurzych łapek.

Laseroterapia

Zabieg polega na kontrolowanym uszkadzaniu naskórka i skóry właściwej za pomocą mikrowiązek światła laserowego – usuwanie kurzych łapek następuje dzięki naturalnemu procesowi gojenia się, w którym uszkodzone tkanki są zastępowane nowymi. Przez kilka godzin po naświetlaniu skóra pozostaje zaczerwieniona. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu, najlepsze zauważa się po przeprowadzeniu serii od 3 do 6 zabiegów.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest zabiegiem obecnym w medycynie estetycznej od lat sześćdziesiątych, ze względu na swoją skuteczność wciąż jest jednym z najpopularniejszych sposobów usuwania kurzych łapek. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę substancji leczniczej i wykonaniu łagodzącego masażu, który służy równomiernemu rozejściu się preparatu z miejsca podania. Mezoterapia odżywia i wygładza skórę wokół oczu, a także pobudza mikrokrążenie. Zabieg trwa ok. 20 minut, a efekty widoczne są po 2-3 dniach, ale osiągnięcie ostatecznych rezultatów wymaga serii zabiegów, które powtarza się od 2 do 4 miesięcy.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest jednym z rozwiązań stosowanych na kurze łapki. Kwas jest substancją naturalnie występującą w tkankach organizmów żywych, zabieg nie tylko wygładza skórę w okolicach oczu, ale również stymuluje produkcję kolagenu odpowiadającego za utrzymanie jej elastyczności i odpowiedniego napięcia. Kwas hialuronowy wstrzykuje się w okolice zmarszczek, zabieg trwa ok. 30 minut, a efekty są widoczne bezpośrednio po pierwszym wypełnieniu. Usuwanie kurzych łapek kwasem hialuronowym trzeba powtarzać co kilkanaście miesięcy, ponieważ substancja ulega naturalnemu procesowi zanikania.

Wolumetria

Wolumetria to innowacyjna metoda wykorzystania kwasu hialuronowego – polega na korekcji objętości tkanek miękkich wokół oczu, co przywraca gładkość i jędrność skóry. Do przeprowadzenia zabiegu stosowana jest specjalna odmiana kwasu hialuronowego (Volume, Subq, Stylage XL). Zabieg zalecany jest osobom, u których zachowana jest jeszcze elastyczność skóry właściwej, lecz nastąpiło już widoczne zwiotczenie naskórka. Usuwanie kurzych łapek trwa ok. 45 minut przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, ostateczne efekty widać po 3-4 dniach od przeprowadzenia wolumetrii.

Restylane Skinlift

Zabieg Restylane Skinlift jest zalecany osobom, u których nastąpiła już utrata elastyczności skóry właściwej, a zmarszczki wokół oczu są bardzo wyraźne. Usuwanie kurzych łapek polega na zaaplikowaniu stabilizowanego kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry. Rozprowadzone pod skórą nitki kwasu tworzą podporę dla skóry unosząc ją w miejscach widocznych zmarszczek. Po zabiegu skóra wokół oczu jest napięta i gładka, dlatego Skinlift bywa także nazywany miękkim liftingiem twarzy. Zabieg trwa ok. 25 minut, a jego efekty utrzymują się przez 8-12 miesięcy.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa to popularny zabieg usuwania kurzych łapek z pomocą botoksu. Botoks zapobiega skurczom mięśni związanym z liniami wyrazu twarzy bez zakłócania działania pozostałych mięśni, dzięki czemu dochodzi do wygładzenia zmarszczek wokół oczu i zmiany wyrazu twarzy. Zabieg polega na wstrzyknięciu oczyszczonej toksyny bulionowej w wybrane miejsca i trwa ok. 20 minut, w tym czasie pacjent odczuwa lekkie kłucie. Substancja zaczyna działać po 2-3 dniach, a oczekiwane efekty są widoczne ok. 7 dni później. Niestety, efekty zabiegu nie są trwałe – aby utrzymać osiągnięte rezultaty botoks należy wstrzykiwać co ok. 3-4 miesiące.

Właściwy zabieg powinien być wybrany wspólnie z dobrym dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej.  Często najlepsze rezultaty osiąga się przy zastosowaniu   technik łączonych np. lasera i mezoterapii lub innej kombinacji dwóch lub większej ilości zabiegów.

logo