Walczysz z trądzikiem? Spróbuj tej metody, jeśli chcesz znów cieszyć się zdrową cerą!

Trądzik to problem, który stereotypowo kojarzymy z nastolatkami. Mylnie, ponieważ takie zmiany na skórze mogą pojawić się właściwie w każdym […]

Dermatolog Lecznie trądziku

Trądzik to problem, który stereotypowo kojarzymy z nastolatkami. Mylnie, ponieważ takie zmiany na skórze mogą pojawić się właściwie w każdym wieku. Efektywność leczenia trądziku uzależniona jest od prawidłowego określenia przyczyn jego powstawania, a następnie wdrożenia odpowiednio dobranej terapii. Kluczową rolę odgrywa więc współpraca z doświadczonym dermatologiem.

Pewnie nie raz powtarzano Ci, że pojawienie się trądziku jest zupełnie normalne – to tylko chwilowy problem związany z dojrzewaniem i nie warto zaprzątać sobie nim głowy, prawda? Nawet gdyby tak było (a już za chwilę dowiesz się, że nie zawsze) nie zmienia to faktu, że nieestetyczne pryszcze odbierają nam pewność siebie i czujemy się z nimi po prostu źle. Nie dziwi więc, że w internecie aż roi się od porad na temat jak szybko pozbyć się trądziku, jak zamaskować pryszcze itd. Dotychczasowe rozwiązania nie pomogły? Kolejne specyfiki nie przyniosły oczekiwanego rezultatu? To prawdopodobnie dlatego, że wybierasz drogę na skróty. Dziś podpowiemy, co jest najistotniejsze w leczeniu trądziku i zaproponujemy sposób, który pozwoli Ci o nim zapomnieć.

Dermatolog Lecznie trądziku
Dermatolog – Lecznie trądziku

Walka z trudnym przeciwnikiem

Próbujesz wielu maści, by pozbyć się trądziku, a koleżanka tylko zmieniła dietę i nie widać śladu po krostach? Starszy brat nie miał żadnych problemów z pryszczami, a u Ciebie pojawiają się regularnie? Dlaczego?

Trądzik to przewlekła choroba skóry, która dotyka zdecydowanej większości społeczeństwa. Może mieć różne odmiany, a tą najpopularniejszą jest trądzik młodzieńczy. To prawdziwa zmora nastolatków i w niczym nie pomagają tu zapewnienia ich rodziców, że „to minie”. Okazuje się, że nie w każdym przypadku – charakterystyczne wykwity mogą pojawiać się także u osób po 25, a nawet 30 roku życia. Czym wytłumaczyć przyczyny jego powstawania?

„– Pojawianie się trądziku u dojrzewających nastolatków związane jest najczęściej z zachodzącymi w ich ciele zmianami hormonalnymi. Przyczyny mogą być jednak bardziej złożone, zwłaszcza gdy trądzik występuje w późniejszym wieku. Wtedy pojawienie się krostek może być np. skutkiem ubocznym przyjmowanych leków czy (w przypadku kobiet) środków antykoncepcyjnych. Wśród czynników przyczyniających się do powstawania krostek i innych wykwitów wymienia się też niewłaściwą dietę, a nawet stres. Niekiedy skłonność do problemów skórnych wynika też po prostu z naszych genów” – tłumaczy specjalista dermatolog, dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski w Warszawie.

Kontrola lekarza – dlaczego jest tak ważna?

Ponieważ pojawiające się zmiany na skórze mogą mieć różne podłoże, warto skonsultować swój problem z doświadczonym dermatologiem. Pamiętaj, że nawet jeśli trądzik nie ma gwałtownego przebiegu, Twoja cera będzie wymagać odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Próbując różnych metod i sposobów domowych, prawdopodobnie popełnisz wiele błędów. Pomimo dobrych intencji i chęci pozbycia się problemu, możesz sam sobie zaszkodzić – wyciskanie pryszczy i zaskórników często przyczynia się do pogłębienia problemu, nieodpowiednio dobrane preparaty powodują przesuszanie skóry i inne dolegliwości. Bez właściwej opieki medycznej narażasz się również na powstawanie szpecących blizn, które trudno zamaskować. Jeśli stawiasz na bezpieczeństwo i efektywność leczenia trądziku, znajdź doświadczonego specjalistę. Dermatolog zaplanuje przebieg leczenia i pomoże dobrać kosmetyki, które będą najodpowiedniejsze dla Twojej cery.

Leczenie trądziku – jakie masz możliwości?

Kiedy zostanie ustalona przyczyna pojawienia się zmian na skórze, specjalista dobierze indywidualną terapię, uwzględniając specyfikę skóry pacjenta. Do najczęściej stosowanych metod leczenia trądziku należy farmakoterapia, czyli stosowanie odpowiednich leków i preparatów, często antybiotyków i retinoidów. Głównym celem jest tutaj przeciwdziałanie powstawaniu zmian zapalnych oraz poprawa funkcjonowania gruczołów łojowych. Biorąc pod uwagę wszelkie uwarunkowania, lekarz może zalecić również zastosowanie głębokich peelingów oczyszczających skórę. W nowoczesnych klinikach dermatologicznych coraz częściej proponuje się pacjentom zabiegi z wykorzystaniem lasera. To sposób na szybkie i bezpieczne pozbycie się zmian na skórze. Działanie lasera z jednej strony prowadzi do unormowania pracy gruczołów łojowych, a z drugiej poprawia strukturę skóry. Wiązka światła dociera do odpowiednich tkanek skóry właściwej, powodując mikrouszkodzenia. W ten sposób pobudza komórki do większej aktywności i szybszej regeneracji.

„– Leczenie trądziku powinno być wielotorowe i intensywne. W Klinice Krajewski już od blisko 20 lat pomagamy pacjentom borykającym się z tym dokuczliwym schorzeniem. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam wypracować najlepsze metody terapii, łączące leczenie farmakologiczne z odpowiednimi zabiegami przeprowadzanymi bezpośrednio w miejscu zmian na skórze. Ciągle poszerzamy naszą ofertę leczenia trądziku, wykorzystując najnowsze osiągnięcia medycyny oraz zaawansowaną technologię. Dlatego możemy pochwalić się bardzo dużą skutecznością w leczeniu wszelkich defektów skórnych i wdzięcznością naszych pacjentów, którzy przez wiele lat na próżno podejmowali różne formy terapii” – tłumaczy dr Maciej Krajewski.

Trądzik potrafi odebrać pewność siebie i przyczynia się do obniżenia własnej samooceny. Rozpaczliwe próby poszukiwania domowych sposobów, które mogą mu przeciwdziałać, zwykle są bezskuteczne. Jeśli zależy Ci na tym, by naprawdę poradzić sobie z tym przeciwnikiem, skorzystaj z pomocy doświadczonego specjalisty. Wykorzystując swą wiedzę i najnowsze osiągnięcia technologiczne, lekarz otoczy Cię kompleksową opieką i zadba o zdrowy i piękny wygląd Twojej skóry.

logo