Yellow Peel, czyli wielofazowe odmłodzenie

Yellow Peel − w trosce o piękną i zdrową skórę Pojawienie się Yellow Peel na rynku, było swoistym przełomem w […]

yellow peel

Yellow Peel − w trosce o piękną i zdrową skórę

Pojawienie się Yellow Peel na rynku, było swoistym przełomem w światowej dermatologii i medycynie estetycznej. Dlaczego? Jest to zabieg, który daje naprawdę spektakularne efekty, a do tego wszystkiego jest bezbolesny, nieinwazyjny oraz bardzo bezpieczny.

yellow peel

Yellow Peel − na czym polega

Yellow Peel jest to wielofazowy peeling chemiczny. Jego nazwa wzięła się od charakterystycznego, żółtego koloru preparatu, wykorzystywanego podczas zabiegu. W jego skład wchodzą niezwykle skuteczne substancje − kwasy: retinowy, azelainowy, fitowy i kojowy oraz witamina C (askorbyl palmitynowy) i bisabolol (wyciąg z rumianku). Peeling ten oddziałuje na kilka powłok skóry: zarówno na naskórek, jak i głębsze warstwy. Powoduje stymulację produkcji kolagenu i elastyny, pobudza do odnowy, oczyszcza z martwych warstw naskórka, a dodatkowo przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Wskazania

Yellow Peel rekomendowany jest przede wszystkim osobom, które zmagają się z:

 • łojotokowymi zaburzeniami skóry
 • bliznami i przebarwieniami po trądziku
 • przebarwieniami i plamami posłonecznymi
 • drobnymi zmarszczkami
 • wiotką skórą z widocznymi oznakami starzenia, potrzebującą odświeżenia i odmłodzenia

Warto mieć na uwadze, że Yellow Peel świetnie nadaje się do bardzo wrażliwej skóry okolic oczu, a także do kuracji szyi, dekoltu i dłoni, co ma na celu zmniejszenie przebarwień i oznak starzenia.

Przeciwwskazania do zabiegu Yellow Peel

 • ciąża i karmienie piersią
 • opryszczka i inne infekcje skóry twarzy
 • uszkodzenia na skórze
 • bardzo wrażliwa cera, np. naczynkowa
 • cera trądzikowa z poważnymi zmianami zapalnymi

Przygotowanie do zabiegu

Zazwyczaj mniej więcej 2 tygodnie przed zabiegiem Yellow Peel stosuje się specjalne preparaty:

a) rozjaśniające − mające w składzie kwas fitowy
b) dogłębnie oczyszczające i normalizujące wydzielanie łoju − mające w składzie kwas glikolowy

To, czy taka kuracja przygotowująca zostanie przeprowadzona i jakie produkty zostaną w niej użyte, zależy od indywidualnych wskazań, dopasowanych do problemu i ogólnej kondycji danej skóry. Tak samo dobierany jest konkretny przebieg całego zabiegu oraz składniki, które będą podczas niego używane.

Jak wygląda zabieg Yellow Peel?

Zazwyczaj Yellow Peel składa się z 3 etapów, który zawsze poprzedzony jest dokładnym oczyszczaniem skóry. Na twarz nakłada się specjalnie przeznaczony do tego preparat i po 20-30 minutach zmywa go wodą.

1. Na początku przeprowadza się żelowy peeling powierzchniowy, którego celem jest usunięcie wierzchniej warstwy naskórka. W jego skład wchodzą kwasy: glikolowy i salicylowy, których działanie jest najbardziej agresywne spośród wszystkich kwasów. Dlatego nakłada się je na kilka sekund do maksymalnie kilku minut. Wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości skóry. W momencie dużego zaczerwienia i odczuwania pieczenia, preparat zmywa się wodą, a twarz dokładnie osusza.

2. Następny etap zabiegu polega na nakładaniu już właściwego Yellow Peel, w którego skład wchodzą: kwas retinowy oraz witamina C. Pierwszą warstwę aplikuje się na 15-60 minut, zmywa wodą i kładzie kolejną. I tak czynność powtarzana jest aż do uzyskania jednolitego zaczerwieniania na całej twarzy. Taki rumień oraz lekki obrzęk podczas zabiegu są normalnymi reakcjami i gwarantują lepsze rezultaty. Ilość nakładanych warstw i czas trzymania ich na skórze uzależnione są od indywidualnych wskazań. Zwykle aplikuje się od 3 do nawet 8 warstw. Warto mieć na uwadze, że jest to peeling progresywny czyli taki, którego rezultaty zależą w dużej mierze właśnie od ilości nakładanych warstw.

3. Na koniec na twarz nakłada się również kwasy: fitowy, kojowy oraz azelainowy.
Zabieg w porównaniu z innymi peelingami chemicznymi nie należy do krótkich, zatem warto zarezerwować sobie na niego 3-4 godziny.

Yellow Peel – częstotliwość zabiegów

Efekty peelingu Yellow Peel widać już po pierwszym zastosowaniu, jednakże można go powtarzać nawet co 30 dni, aż do uzyskania pożądanego efektu. Czas stosowania takiej kuracji zależy od problemu danej skóry i jej ogólnej kondycji. Warto powtarzać zabieg co kilka miesięcy, w celu uzyskania trwałego efektu odmłodzenia. Yellow Peel doskonale się sprawdza również w kuracji profilaktycznej, przeciwdziałającej starzeniu się skóry.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może mieć żółtawy odcień, być zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Może również lekko piec. Są to naturalne reakcje skóry, a ich wystąpienie jest gwarancją na osiągnięcie pożądanego efektu. Trwa to mniej więcej 24 godziny. Później, zazwyczaj w okolicach 3 dnia po zabiegu, skóra zaczyna się złuszczać. Nasilenie tego procesu jest indywidualnie uwarunkowane i trwa kilka dni.
Niezwykle ważne po zabiegu jest unikanie opalania (zarówno na słońcu, jak i w solarium) przez 4 tygodnie. Najlepiej chronić skórę kremem z filtrem o faktorze 50.
Po zabiegu ważne jest również intensywne nawilżanie skóry oraz jej ochrona. Do tego, przez pierwszy tydzień twarz można myć wyłącznie mydłem o neutralnym pH, a do pielęgnacji najlepiej używać wazeliny.

Efekty Yellow Peel

 • wygładzona, napięta oraz ujędrniona skóra
 • zmniejszone drobne, płytkie zmarszczki oraz działanie profilaktycznie, chroniące przed starzeniem się skóry
 • zwężone pory
 • zredukowane blizny (głównie po trądziku)
 • rozjaśnione plamy i przebarwienia (po trądziku i posłoneczne), a dodatkowo zapobieganie powstawaniu nowych plam (peeling reguluje również proces syntezy melaniny)
 • lepiej ukrwiona, dotleniona i odżywiona skóra
 • zregenerowana skóra
 • usunięty zalegający martwy naskórek
 • ujednolicony koloryt, rozjaśnienie i rozświetlenie skóry

Cena Yellow Peel

Yellow Peel nie należy do najtańszych zabiegów, ale efekty naprawdę warte są wydatku. Jeden zabieg na twarz kosztuje średnio 300-600 zł, na szyję około 300 zł.

Yellow Peel już od samego początku wejścia na rynek cieszy się dużą popularnością, co nie powinno nikogo dziwić, z racji jego dużej skuteczności i małej inwazyjności.

logo