Zabiegi dla mężczyzn – wygląd mężczyzn ma znaczenie

Zabiegi dla mężczyzn czyli… Medycyna estetyczna nie tylko dla kobiet Coraz częściej pacjentami gabinetów dermatologicznych oraz kosmetologicznych są również panowie. […]

Zabiegi dla mężczyzn

Zabiegi dla mężczyzn czyli…

Medycyna estetyczna nie tylko dla kobiet

Coraz częściej pacjentami gabinetów dermatologicznych oraz kosmetologicznych są również panowie. Współcześni mężczyźni zdają sobie bowiem sprawę, że zadbany wygląd to niezbędny element zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Zabiegi dla mężczyzn

Zabiegi dla mężczyzn oferuje coraz więcej klinik dermatologicznych w całym kraju. Niektóre zabiegi są uniwersalne, a niektóre specjalnie przygotowane dla mężczyzn. Opadające kąciki ust, zmarszczki na czole, zbyt wczesne łysienie czy nadmierna potliwość to tylko niektóre problemy z którymi warto wybrać sie do Dermatologa, lekarza medycyny estetycznej.  Nowoczesne zabiegi dla mężczyzn pozwalają szybko osiągnąć oczekiwane rezultaty, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki i mało uciążliwy.

 

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy to polecane zabiegi dla mężczyzn, polegające na wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry głowy specjalnych koktajli odżywczych (w tym mezoterapia skóry głowy osoczem), których celem jest poprawienie mikrokrążenia oraz stymulacja szybszego porostu włosów. Zbieg dedykowany jest zwłaszcza panom borykającym się z łysieniem androgenowym i plackowatym, a także w przypadku, gdy jest ono spowodowane słabym krążeniem lub czynnikami mechanicznymi. We wczesnych stadiach łysienia polecana jest mezoterapia bezigłowa, natomiast bardziej zaawansowane postaci choroby leczy się za pomocą mezoterapii igłowej. Zabiegi, w zależności od potrzeb, przeprowadza się w seriach. Mogą one wywołać miejscowe zaczerwienienie lub opuchliznę, ale objawy te szybko mijają. W Warszawie seria 2-3 zabiegów to koszt od około 450 zł.

więcej o mezoterapi skóry głowy >>

 

Peelingi chemiczne

Są to zabiegi polegające na nałożeniu na skórę preparatów z zawartością odpowiednio dobranych środków chemicznych o ściśle określonym stężeniu. Najczęściej są to rozmaite rodzaje kwasów, niekiedy uzupełnione o wyciągi roślinne. Konkretne stężenie substancji powoduje złuszczenie naskórka oraz głębszych warstw skóry, dzięki czemu następuje jej maksymalne oczyszczenie, a to z kolei sprzyja eliminowaniu niedoskonałości. Peelingi chemiczne pomagają walczyć z trądzikiem, łojotokiem skóry i jej nadmiernym świeceniem, likwidują i spłycają drobne zmarszczki, usuwają przebarwienia i plamy, a nawet zapobiegają utracie elastyczności oraz jędrności. W zależności od stężenia preparatów (peelingi chemiczne dzieli się na powierzchniowe, średniogłębokie i głębokie), okres rekonwalescencji jest różny – przy głębokich peelingach może to być nawet kilkanaście dni. Cena jednego peelingu w Warszawie waha się w granicach 200-400 zł.

 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Jego najważniejszą właściwością jest wiązanie cząsteczek wody, dzięki czemu skóra zachowuje elastyczność i jędrność. Organizm codziennie wydala pewne ilości kwasu hialuronowego i niestety wraz z upływem lat nie jest w stanie uzupełniać tych braków. Dlatego też w dermatologii estetycznej kwas hialuronowy podaje się w postaci iniekcji w celu wypełnienia zmarszczek, odmłodzenia i wygładzenia skóry. Zabieg trwa kilkanaście minut, a jego efekty utrzymują się przez około 6-12 miesięcy – po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są m.in. zaburzenia immunologiczne, stany zapalne skóry oraz skłonność do tworzenia blizn przerostowych. Do możliwych działań niepożądanych zalicza się natomiast świąd, zaczerwienienie oraz lekka opuchlizna w miejscu iniekcji, jednak po kilku dniach niedogodności ustępują. W zależności od ilości miejsc przeznaczonych do wypełnienia, zabieg kosztuje około 1000-2000 zł.

 

Lipoliza iniekcyjna

Najpopularniejsze zabiegi dla mężczyzn pozwalają również pozbyć się niechcianego tłuszczyku z poszczególnych partii ciała. Mało inwazyjnym i bezpiecznym sposobem na usunięcie drugiego podbródka, worków pod oczami, tzw. byczego karku czy pulchnych policzków jest lipoliza iniekcyjna. Polega ona na wstrzyknięciu po skórę specjalnej substancji rozpuszczającej tkankę tłuszczowej. W miejscu iniekcji pojawia się delikatny, kontrolowany stan zapalny, obrzęknięte komórki tłuszczowe pękają, dostają się do krwiobiegu, później do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu. Po lipolizie iniekcyjnej skóra może być lekko zaczerwieniona oraz opuchnięta, ale objawy te szybko ustępują. Wyraźne efekty pojawiają się dopiero po kilku zabiegach, dlatego zaleca się przeprowadzenie serii około 4 iniekcji co 4-6 tygodni. W zależności od części ciała, jeden zabieg kosztuje w Warszawie od 200 do 500 zł.

 

Botoks

Ostrzykiwanie twarzy toksyną botulinową to sprawdzony sposób na wygładzenie zmarszczek mimicznych, poprzecznych zmarszczek na czole oraz bruzd wokół ust. Zabieg trwa kilka minut – w jego trakcie lekarz wstrzykuje w wybrane miejsce ściśle określoną ilość botoksu, który blokuje przewodzenie impulsów nerwowych powodujących skurcze mięśni. Kiedy tracą one zdolność kurczenia, skóra ujędrnia się i wygładza, a zmarszczki przestają się pogłębiać. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są m.in. stany zapalne oraz infekcje skóry, stosowanie leków powodujących rozluźnianie mięśni oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Aby rekonwalescencja przebiegła szybko i bez powikłań, przez kilka dni należy unikać wysiłku fizycznego oraz nie spożywać alkoholu. Botoks może być również wykorzystany do walki z nadmierną potliwością dłoni lub w okolicach pach. W zależności od obszaru, jakiego dotyczy, ostrzykiwanie botoksem, ceny zabiegu w Warszawie wahają się od około 300 do nawet 1200 zł.

logo