Zabiegi

Aquafilling Bodyline

Aquafilling Bodyline zabiegi służące poprawie wyglądu sylwetki

Dzięki nim można wymodelować piersi i pośladki. Aquafilling bodyline przeznaczony jest zarówno dla osób, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu, jak i dla tych, których ciało zostało uszkodzone w wyniku operacji czy urazów.

aquafilling bodyline

Pod nazwą aguafilling bodyline kryje się żel hydrofilowy, w skład którego wchodzą 98% soli fizjologicznej i 2% poliamidu, który wiąże sól i nadaje preparatowi objętości. Wstrzykiwany do tkanki, modeluje sylwetkę zgodnie z oczekiwaniami pacjentki.

Części ciała poddane aquafilling bodyline wyglądają naturalnie, a wstrzyknięta substancja jest nie do wyczucia. Efekt jest o wiele bardziej naturalny niż przy zastosowaniu implantów. Sam zabieg jest za to mniej inwazyjny i bardziej bezpieczniejszy. Wśród pacjentek, które zastosowały aquafilling bodyline, opinie zazwyczaj są entuzjastyczne. Podkreślają one naturalne efekty zabiegu i krótki okres dochodzenia do pełni sił.

 

Opis zabiegu

W trakcie około półtoragodzinnego zabiegu lekarz medycyny estetycznej – np. dermatolog lub chirurg z takimi uprawnieniami – wstrzykuje pacjentce preparat. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym – najpierw znieczula się skórę w miejscu wkłucia, potem działają składniki uśmierzające ból zawarte w preparacie aquafilling bodyline. Substancję wstrzykuje się do tkanki miękkiej za pomocą specjalistycznych igieł lub kaniuli.

Ponieważ inwazyjność zabiegu aquafilling bodyline jest niewielka, pacjentka może bezpośrednio po nim wrócić do domu. Codzienne czynności zaczyna się wykonywać po dobie. Okres rekonwalescencji nie trwa długo i jest bezbolesny. Po zabiegu trzeba przez kilka dni zmieniać opatrunki. Miejsc wkłucia przez kilka dni nie wolno myć pod bieżącą wodą. Dodatkowo po aquafilling bodyline powinno się nosić modelującą bieliznę i wykonywać delikatny masaż okolic poddanych zabiegowi. Nie powinno się również korzystać z sauny i solarium przez miesiąc po zabiegu.

 

Wskazania

Aquafilling bodyline jest idealny dla osób:

 • z asymetrią piersi;
 • z małymi lub niekształtnymi piersiami;
 • z ubytkami w tkance po zabiegach lub wypadkach;
 • z „płaskimi” pośladkami;
 • z asymetrycznymi lub zdeformowanymi pośladkami.

 

Przeciwwskazania

Zabieg aquafilling bodyline nie może być wykonywany u osób:

 • z obniżoną krzepliwością krwi;
 • chorych na raka;
 • w trakcie infekcji i stanów zapalnych skóry;
 • w trakcie menstruacji;
 • podczas ostrych chorób zakaźnych;
 • w ciąży;
 • w okresie laktacji.

 

Objawy niepożądane

Przez 7 dni po zabiegu aquafilling bodyline może utrzymywać się obrzęk. Dlatego też ostateczne wyniki zabiegu zaobserwować można po upływie tego czasu. Ze względu na brak chirurgicznych nacięć, ryzyko wystąpienia blizn lub bliznowców jest ograniczone do minimum.

 

Częstotliwość zabiegów

Zabieg aquafilling bodyline daje widoczne efekty już po pierwszej interwencji, a jego wyniki utrzymują się co najmniej pięć lat. W trakcie jednego zabiegu wstrzykuje się około 150 ml preparatu, jeśli pacjentka chce jeszcze większych piersi, może powtórzyć zabieg po 3. miesiącach. Ponownie aguafilling bodyline można wstrzyknąć po 5. latach. Jest to niezbędne, jeśli chce się utrzymać dobry wygląd pośladków lub piersi.