Zabiegi

Bella Contour

Bella Contour należy do ..

Grupy bezinwazyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu i rozstępów, modelowania sylwetki i zmniejszania obwodu ciała, a także wygładzania, napinania i ujędrniania skóry. Efekty te osiąga się za pomocą technologii rezonansu ultradźwiękowego (URT – Ultrasound Resonant Technology).

bella contour

Rezonans komórek tłuszczowych daje natychmiastowe rezultaty w postaci zmniejszenia obwodu i poprawy kondycji skóry. Przy tym wyniki terapii są na bieżąco monitorowane i w całości poddawane analizie komputerowej oraz dostępne do wglądu pacjenta podczas każdej sesji zabiegowej. Osiągnięte rezultaty są trwałe, a zabieg – bezpieczny.

 

Opis zabiegu Bella Contour

Bella Contour przeprowadza się w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii. Wstępem do całej terapii jest konsultacja specjalistyczna, określenie miejsc poddawanych zabiegowi oraz celów, jakie mają zostać osiągnięte. Kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej, np. dermatolog specjalizujący się w tej dziedzinie, sporządza dokumentację fotograficzną, którą sukcesywnie rozszerza w trakcie kolejnych sesji zabiegowych, zgodnie z wymaganiami systemu monitorującego ich przebieg.

Właściwy zabieg ultradźwiękami rozpoczyna się od umieszczenia na ciele pacjenta sondy, która precyzyjnie lokalizuje tkankę tłuszczową i/lub cellulit. Aparatura określa ich głębokość, gęstość i grubość, co stanowi podstawę doboru odpowiedniej częstotliwości i mocy fal ultradźwiękowych. Następnie zachodzi proces określany jako rezonans komórek tłuszczowych. Skóra wprowadzona w ten stan zaczyna lekko drgać, a komórki tłuszczowe ulegają podgrzaniu i rozpuszczeniu pod wpływem działania głowicy z ultradźwiękami.

Cała procedura trwa ok. 40 minut. Zabieg jest w pełni monitorowany przez aparaturę, a dokonywane przez komputer analizy dokumentacji zdjęciowej i wprowadzonych parametrów pozwalają na bieżąco obserwować efekty terapii. Jej postępy i wyniki ocenia się na podstawie przechowywanych danych i fotografii, a podczas każdego zabiegu – obserwuje na monitorze.

 

Wskazania do wykonania nieinwazyjnego zabiegu usunięcia tkanki tłuszczowej

Na zabieg Bella Contour zgłaszają się osoby z nadmiarem zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, tęgą sylwetką, znacznym obwodem ciała, cellulitem, rozstępami, a także obwisłą i pozbawioną elastyczności skórą. Terapia pozwala skutecznie zredukować te mankamenty i poprawić aparycję pacjenta.  

 

Przeciwwskazania

Zabieg ultradźwiękami jest przeciwwskazany głównie u pacjentów:

  • w ciąży i karmiących piersią;
  • chorujących na nowotwory;
  • cierpiących na zakrzepicę żył;
  • zmagających się z chorobami zakaźnymi;
  • ze zdiagnozowaną cukrzycą, niewydolnością serca, nerek i/lub wątroby;
  • posiadających rozrusznik serca;
  • z przerwaną ciągłością skóry i innymi patologiami skórnymi w polu zabiegowym.

 

Objawy niepożądane

Skuteczność i bezpieczeństwo to cechy przypisywane Bella Contour. Opinie te wynikają z faktu, że zabieg jest bezinwazyjny, nie uszkadza komórek tłuszczowych, a jedynie zmienia ich postać, którą organizm wykorzystuje w naturalnych procesach życiowych. Tym samym tego typu zabieg ultradźwiękami nie powoduje znaczących skutków ubocznych.

 

Częstotliwość zabiegów

Rezonans komórek tłuszczowych daje widoczną poprawę konturu sylwetki już po pierwszym zabiegu, kiedy obwód maleje o 1,5-2 cm. 2-3 kolejne interwencje przynoszą znaczące rezultaty. Natomiast sesja 6-10 powtórzeń Bella Contour dwa razy w tygodniu pozwala osiągnąć pełen efekt wymodelowania ciała. Ostatecznie zalecana ilość zabiegów zależy od kondycji tkanek pacjenta i początkowych założeń terapii.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2736