Zabiegi

Cryoslim

Krioliza, kriolipoliza czy też lipoliza to …

różne pojęcia odzwierciedlające zasadę działania zabiegu Cryoslim. Polega ona na rozkładzie komórek tłuszczowych (tzw. lipolizie) w niskiej temperaturze. Szybkie schłodzenie zalegającego pod skórą tłuszczu oraz utrzymanie tego procesu przez blisko godzinę sprawiają, że znajdujące się w tkance tłuszczowej nasycone kwasy tłuszczowe ulegają rozpadowi.

Cryoslim

W efekcie po ok. 3 dniach od zabiegu Cryoslim rozpoczyna się proces apoptozy, czyli naturalnego niszczenia komórek tłuszczowych. Następnie w przeciągu dwóch tygodni martwe komórki są usuwane z krwią i limfą, a organizm naturalnie je przetwarza. W taki sposób można skutecznie wysmuklić wiele partii ciała. Przy tym usuwanie tkanki tłuszczowej zimnem nie stanowi dla pacjenta żadnego większego zagrożenia.

W trakcie zabiegu dermatolog bądź wykwalifikowany kosmetolog stale monitoruje stan skóry, a pokrycie jej materiałem nasączonym żelem o specjalnej formule chroni tkanki otaczające tłuszcz przed uszkodzeniami i odmrożeniami.

 

Opis zabiegu Cryoslim

Prosta procedura zabiegowa to cecha typowa dla Cryoslim. Opinie pacjentów potwierdzają, że zabieg nie należy do skomplikowanych, a wszystkie czynności, jakich podejmuje się dermatolog lub inny specjalista medycyny estetycznej, zajmują ok. 40-60 min (w zależności od miejsca i ilości nagromadzonego tłuszczu).

W trakcie Cryoslim specjalista oddziałuje na wybrane partie ciała głowicą Cryode, przykładając ją do skóry. Za pomocą tej aparatury próżniowej lekarz zasysa i schładza podskórną tkankę tłuszczową. Dzięki teflonowej powłoce urządzenia możliwe jest pełne przyleganie skóry do ścian głowicy. W przeciągu kilku minut temperatura fałdu skórno-tłuszczowego obniża się z 37 stopni do optymalnych 3 stopni. Skutkuje to krystalizacją, zatrzymaniem funkcji życiowych oraz trwałym zniszczeniem adipocytów – komórek tłuszczowych. Przy tym chłodzenie dotyczy tylko tkanki podskórnej, a nie samej powierzchni skóry. Po zabiegu pacjent od razu może wrócić do codziennych zajęć bez konieczności odbycia rekonwalescencji.

 

Wskazania do wykonania zabiegu

Tam, gdzie w walce z nadwagą i pokładami tłuszczu nieskuteczne okazują się trening i dieta, pomaga zabieg Cryoslim. Za pomocą lipokriolizy można przeprowadzić usuwanie tkanki tłuszczowej zimnem oraz wysmuklić okolice:

 • brzucha;
 • talii;
 • pośladków;
 • dolnej partii bioder;
 • wewnętrznej czy górnej części ud;
 • łydek;
 • dołów pachowych;
 • dolnej części pleców;
 • ramion;
 • podbródka.

Procedura okazuje się pomocna w usuwaniu tłuszczu i nawisów skórnych pozostałych po ciąży. Cryoslim pomaga również osobom obrzękniętym, które mają problem z zatrzymywaniem wody w organizmie.

 

Przeciwwskazania

Zabiegi takie jak Cryoslim, których podstawą jest krioliza – czyli usuwanie komórek tłuszczowych przez ich wymrażanie – są odradzane osobom:

 • w ciąży lub w trakcie karmienia piersią;
 • z nadwrażliwością na zimno objawiającą się pokrzywką czy rumieniem;
 • ze stanami zapalnymi lub zranieniami skóry;
 • z chorobą Raynauda, tj. napadowym kurczem naczyń krwionośnych w wyniku ekspozycji na niską temperaturę;
 • z nieprawidłowościami typu krioglobubinemia, która polega na wytrącaniu się immunoglobulin pod wpływem zimna;
 • z miejscowymi zaburzeniami krążenia;
 • cierpiącym na nowotwory, szczególnie skóry.

 

Objawy niepożądane

Zabieg należy do bezinwazyjnych i bezbolesnych. Jednakże usuwanie tkanki tłuszczowej zimnem może wiązać się z nieprzyjemnymi doznaniami oziębienia czy zasysania skóry specjalistyczną aparaturą. U niektórych pacjentów w polu zabiegowym uwidaczniają się też zaczerwienienia i zasinienia skóry, a w nielicznych przypadkach – obrzęk i bolesność. Ich obecność jest jednak krótkotrwała, a wszystkie objawy niepożądane zanikają w ciągu kilku godzin do maksymalnie 2 dni po oddziaływaniu na skórę niską temperaturą.

 

Częstotliwość zabiegów

Sesje zabiegowe z wykorzystaniem głowicy Cryode warto powtórzyć 3-4 razy co ok. 6 tygodni. Jednak efekty każdego z zabiegów nie uwidaczniają się od razu, lecz stopniowo. Tkanka tłuszczowa potraktowana niską temperaturą zanika bowiem sukcesywnie i po ok. 2-3 tygodniach od interwencji w gabinecie specjalistycznym jej objętość maleje o 30-40%. Ostateczne wyniki zabiegu Cryoslim można zobaczyć po 3 miesiącach.  

 

Przeczytaj podobne:

Nieinwazyjne modelowanie sylwetki – 5 zabiegów wspomagających odchudzanie

African Mango – suplement diety wspomagający odchudzanie

 

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2738