Zabiegi

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową

Jedną z najstarszych, ale wciąż popularnych, metod usuwania nadmiaru owłosienia z różnych części ciała jest pasta cukrowa.

depilacja pastą cukrową
Depilacja
za jej pomocą była przeprowadzana już dwa tysiące lat temu na Bliskim Wschodzie. Do produkcji pasty cukrowej wykorzystuje się wyłącznie naturalne składniki, takie jak cukier, sok z cytryny i wyciągi ziołowe. Współcześnie wzbogaca się ją niekiedy o dodatkowe substancje witaminowe.

Depilacja pastą cukrową przynosi efekty takie jak woskowanie, jest jednak delikatniejsza i mniej bolesna. Pasta cukrowa nie jest bowiem rozgrzewana do wysokich temperatur, więc nie parzy skóry klientki. Ponadto substancja nie przykleja się do powierzchni ciała tak mocno jak wosk, więc jej użycie nie wywołuje podrażnień.

Depilacja pastą cukrową polega na usunięciu włosa wraz z cebulką. Tak więc gładka skóra na wydepilowanym miejscu utrzymuje się przez kilka kolejnych tygodni. Można powiedzieć, że metodą idealnie łączącą bezpieczeństwo i skuteczność jest właśnie depilacja pastą cukrową. Opinie klientek na jej temat są więc najczęściej pozytywne. Podkreśla się długotrwałe efekty zabiegu oraz jego bezbolesność. Dla kosmetyczek jest to jednak technika trudniejsza. Wymaga bowiem dużo większych umiejętności i wprawy w przeprowadzaniu zabiegu.

 

Depilacja pastą cukrową – opis zabiegu

Depilacja pastą cukrową jest zabiegiem, który najlepiej wykonać u kosmetyczki. Metoda ta jest bowiem bardziej pracochłonna od woskowania i wymaga dużego doświadczenia. Trzeba dobrze znać technikę wykonania zabiegu, aby cukrowanie przyniosło oczekiwane rezultaty. W trakcie zabiegu kosmetyczka rozgrzewa porcje masy cukrowej w dłoniach i rozciąga równomiernie na depilowanym kawałku skóry. Rozprowadza ją w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Dzięki temu włoski lepiej wklejają się w pastę. Warstwa musi mieć też odpowiednią grubość. Następnie kosmetyczka podważa brzeg powierzchni, którą tworzy rozgnieciona pasta cukrowa, i jednym ruchem energicznie odrywa ją w kierunku zgodnym ze wzrostem włosa.

 

Wskazania

Cukrowanie to depilacja o wiele łagodniejsza od woskowania, dlatego zabieg ten poleca się wszystkim chcącym pozbyć się nadmiernego owłosienia na dłużej – nawet kobietom w ciąży. Jest to dość delikatna metoda, dlatego pasta cukrowa może być wykorzystywana w depilacji osób o bardzo wrażliwej skórze, a nawet ze skórą naczynkową. Naturalne składniki pasty nie uczulają, dlatego bezpieczna jest ona dla większości alergików.

Depilacja pastą cukrową może zostać wykorzystana do usunięcia nadmiaru włosów z twarzy – zarówno wąsika, włosów z brody i policzków, jak i do korekty linii brwi. Pasta cukrowa świetnie nadaje się również do pozbywania się włosów z rąk i nóg oraz z wrażliwych obszarów, jak pachy i okolice bikini.

 

Przeciwwskazania

Depilacja pastą cukrową nie powinna być przeprowadzana u osób, które mają:

  • świeże rany;
  • blizny;
  • podrażnienia skóry;
  • świeżą opaleniznę;
  • stany zapalne wywołane wrastającymi włosami;
  • stany zapalne i ropne skóry;
  • łuszczycę.

 

Objawy niepożądane

Depilacja pastą cukrową jest najbezpieczniejszą ze wszystkich metod depilacji. Nie podrażnia skóry, nie powoduje znaczących skutków ubocznych. Jedynym objawem nieumiejętnego jej zastosowania jest brak efektów.

 

Częstotliwość zabiegów

Depilacja pastą cukrową polega na wyrwaniu włosa z cebulką, dzięki czemu efekt zabiegu jest długotrwały. Trzeba go powtarzać w odstępach kilkutygodniowych. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że odrastające włosy robią się delikatniejsze i rzadsze.

Powiązane artykuły