Zabiegi

Dermamelan

Dermamelan

to – zdaniem lekarzy dermatologów i kosmetologów – najskuteczniejszy obecnie zabieg usuwający ze skóry różnego rodzaju przebarwienia, zwłaszcza te o podłożu hormonalnym. Preparat posiada najwyższe możliwe stężenie składników aktywnych, dzięki czemu skutecznie usuwa przebarwienia odporne na inne zabiegi i to już w ciągu 3-4 tygodni. Jednocześnie Dermamelan jest świetnym zabiegiem odmładzającym oraz oczyszczającym dla skóry tłustej i mieszanej. Zabieg ten może być wykonywany u osób posiadających każdy fototyp skóry i przez cały rok.

dermamelan

Opis zabiegu

Zabieg dzieli się na dwa etapy. Pierwszy wykonywany jest przez lekarza dermatologa bądź kosmetologa, a jego kontynuację pacjent wykonuje samodzielnie w domu. Dermamelan rozpoczyna się od zmycia makijażu, odtłuszczenia skóry, oczyszczenia jej i usunięcia martwych komórek z powierzchni skóry, dzięki czemu zawarte w preparacie składniki aktywne mogą działać o wiele intensywniej i dogłębniej. Następnie lekarz nakłada na skórę specjalną maskę. Pacjent udaje się w niej do domu i po określonym czasie zmywa ją wodą. Kontynuacja zabiegu polega na codziennym stosowaniu przez pacjenta kremu Dermamelan do terapii domowej, który ma podtrzymać efekt zabiegu. Jego stosowanie nie może zostać w żadnym wypadku przerwane, dopóki nie upłynie określony przez lekarza czas kuracji.

Wskazania

 • występowanie przebarwień, zwłaszcza tych o podłożu hormonalnym,
 • fotostarzenie,
 • plamy starcze,
 • skóra tłusta i mieszana,
 • skóra ze skłonnością do łojotoku i wyprysków,
 • rozszerzone pory,
 • skóra zniszczona, wymagająca odmłodzenia.

Dermamelan: przeciwwskazania

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • mocna opalenizna,
 • infekcje wirusowe i bakteryjne w okolicach planowanego zabiegu (np. opryszczka, czyraki),
 • nasilenie atopowego i łojotokowego zapalenia skóry w okolicy planowanego zabiegu,
 • stosowanie silnych wysuszających i złuszczających kuracji przeciwtrądzikowych,
 • mikrodermabrazja oraz peelingi chemiczne i laserowe, wykonywane na 30 dni przed planowanym zabiegiem,
 • stosowanie kosmetyków zawierających retinol oraz kwasy na 30 dni przed planowanym zabiegiem,
 • skłonność do powstawania blizn przerosłych i bliznowców.

Objawy niepożądane

Dermamelan jest zabiegiem bezpiecznym, bezbolesnym i nie powodującym niemal żadnych skutków ubocznych. U osób ze skórą bardzo wrażliwą, w pierwszych dniach po zabiegu może ona być jednak bardzo mocno zaczerwieniona – jest to reakcja normalna i można ją zniwelować, stosując odpowiednie, zalecone przez lekarza preparaty. Z kolei w trakcie domowej kuracji kremem może się pojawić uczucie napięcia i pieczenia – jego aplikację należy wówczas odpowiednio rozłożyć w czasie, ale tylko po konsultacji ze specjalistą.

Częstotliwość wykonania

U większości pacjentów wystarczający jest jeden zabieg wykonany u lekarza i kontynuacja kuracji w domu. Oczekując efektów, należy jednak uzbroić się w cierpliwość – czas redukcji przebarwień jest zależny zarówno od ich natężenia, jak i typu skóry pacjenta. U osób z fototypem IV i V (skóra ciemna) efekty można zaobserwować już po 8-10 dniach, z kolei pacjenci z jasną karnacją muszą na nie czekać nawet 3 miesiące. Zalecane są także wizyty kontrolne w 1, 2 i 4 tygodniu od zabiegu.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


4755