Zabiegi

Dermapen

Dermapen – zabieg kosmetologiczny

Dermapen jest rodzajem mezoterapii, czyli popularnej bezinwazyjnej metody leczenia wielu defektów skórnych. Mezoterapia mikoigłowa, bo tak inaczej określa się zabieg dermapen, pomaga w przypadkach takich, jak rozstępy, a także blizny potrądzikowe i przebarwienia skóry. Również na oznaki starzenia skóry – takie jak płytkie zmarszczki, utrata gęstości i jędrności oraz zwiotczenie – bardzo dobrym rozwiązaniem jest dermapen.

Dermapen

 

Opinie stosujących go pacjentek są pochlebne, podkreślają one wspaniałe efekty i brak skutków ubocznych zabiegu.

Mezoterapia mikroigłowa w szybki i precyzyjny sposób pobudza i stymuluje naskórek. Nakłucia mikroigłami wzmacniają mikrokrążenie i procesy regeneracyjne skóry. Stymulują one pracę fiboblastów, pobudzają ponadto produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Dermapen zwiększa również przepuszczalność naskórka, dzięki czemu składniki zastosowanych na skórę substancji szybciej i skuteczniej się wchłaniają.

 

Opis zabiegu

Mezoterapia mikroigłowa przeprowadzana jest w gabinetach dermatologicznych. Przed wykonaniem zabiegu skórę znieczula się specjalistycznym kremem. Następnie na zmienione powierzchnie – blizny, rozstępy itp. – nakłada się substancje aktywne, tj. mezokoktajle, takie jak w przypadku tradycyjnej mezoterapii. Należy do nich preparat z krzemionką, którego zadaniem jest tworzenie wiązań między włóknami kolagenu i elastyny. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta dobiera się różne preparaty. Następnie przez kilkanaście minut dermatolog – za pomocą specjalnego urządzenia, wielkością nieznacznie przewyższającego długopis – wykonuje nakłucia.

 

Dermapen wykorzystuje głowicę wyposażoną w system pulsujących, niewielkich igieł, które wykonują w naskórku mikrootwory. Mezoterapia mikroigłowa polega na przeprowadzaniu pionowych nakłuć, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko przypadkowego uszkodzenia skóry. Igły urządzenia wnikają na głębokość 2,5 mm, co zdecydowanie przewyższa zakres możliwości innych aparatur, takich jak np. dermaroller. A należy pamiętać, że im głębsze są nakłucia, tym silniejszy proces odbudowy skóry. Przekłada się to także na lepsze przyswajanie zastosowanych substancji, które wnikają poprzez wytworzone mikrootwory, a co za tym idzie – efekty końcowe są bardziej zadowalające.

 

Wskazania

Dermapen może być wykorzystywana w leczeniu różnorodnych przypadłości skórnych, takich jak:

 • blizny potrądzikowe;
 • ślady po oparzeniach;
 • blizny pooperacyjne;
 • rozstępy;
 • zmarszczki;
 • utrata wiotkości skóry;

 

Przeciwwskazania

Mezoterapia mikroigłowa nie może zostać przeprowadzona, jeśli:

 • występują nowotwory skórne;
 • proces trądzikowy jest czynny i występują ropne wykwity;
 • pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią;
 • występuje czynna infekcja wirusowa albo bakteryjna;
 • stwierdzono nadwrażliwość na substancje używane podczas zabiegu.

 

Objawy niepożądane

Zabieg, w którym wykorzystuje się dermapen, należy do stosunkowo bezpiecznych. Jednak mimo że mezoterapia mikłoigłowa jest mało inwazyjna, stanowi ingerencję w skórę, dlatego w trakcie jej przebiegu może pojawić się rumień oraz obrzęk bądź miejscowe krwawienia. Zaczerwienienie może utrzymywać się kilka dni. Jednak po 3–4 dobach zazwyczaj nie ma już po nim śladu. Mezoterapia mikroigłowa nie wymaga rekonwalescencji, dzięki czemu już następnego dnia można wrócić do codziennych zajęć.

 

Częstotliwość zabiegów

Dermapen daje widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Tym niemniej, aby były one mocniej widoczne, czynność należy powtarzać. Częstotliwość i ilość zabiegów trzeba każdorazowo ustalić z dermatologiem.