Zabiegi

Endermologia

Endermologia jest …

Jednym z najskuteczniejszych sposobów redukcji cellulitu, rozstępów, nadmiaru tkanki tłuszczowej, blizn, zwłóknień i innych przypadłości.

Endermologia

Za pomocą dwóch, elektronicznie sterowanych rolek masująco-ssących, umieszczonych w hermetycznej komorze i działających w połączeniu z podciśnieniem, skórę poddaje się intensywnemu, mechanicznemu oddziaływaniu. Tak wykonany masaż podciśnieniowy prowadzi do stopniowego uwolnienia tłuszczu, produkcji nowego kolagenu i elastyny, a także detoksykacji skóry i jej rewitalizacji.

Geneza tego zabiegu jest bardzo osobista. Kryje się za nim twórca marki LPG. Endermologia LPG zrodziła się bowiem z chęci zautomatyzowania działań masażystów rehabilitujących i usuwających blizny u Louis Paula Guitay’a po wypadku motocyklowym. Zabieg ten należy do bezpiecznych i bezinwazyjnych, gdyż pobudza jedynie naturalne procesy zachodzące w organizmie. Co więcej lipomasaż nie tylko skutecznie radzi sobie z różnymi problemami skórnymi, ale też działa relaksująco, odprężająco i odstresowująco.

 

Opis zabiegu jakim jest Endermologia

Zanim dermatolog lub kosmetolog wykonają masaż próżniowy, pacjent zakłada specjalny kostium – tzw. endermowear – który ułatwia przesuwanie rolek po ciele i zapobiega bezpośredniemu kontaktowi skóry z urządzeniem. Wytworzone przez aparaturę zabiegową podciśnienie sprawia, że skóra przybiera postać falującej fałdy zasysanej przez końcówkę aparatu LPG. Rolki rozmasowują tkankę skórną ruchem obrotowym wokół własnej osi i poprzez przesuwanie się względem siebie. Pobudza to skórę do samoregeneracji, wzmaga krążenie i przyspiesza metabolizm.

Endermologia zajmuje nieco ponad pół godziny, intensywność podciśnienia dobiera się indywidualnie do pacjenta. Dzięki obecnym w urządzeniu czujnikom możliwe jest ciągłe monitorowanie grubości fałdu skórnego i reakcji pacjenta na zabieg. Specjalista może też sięgnąć po różne końcówki wymienne aparatu LPG – w zależności od przeznaczenia zabiegu. Wśród nich znajduje się mikrogłowica umożliwiająca dotarcie do trudnodostępnych miejsc, co bywa istotne w sytuacji, gdy lipomasaż ma służyć redukcji blizn czy zwłóknień.

 

Wskazania

Endermologia jest zabiegiem, który sprawdza się w:

 • redukcji cellulitu;
 • niwelowaniu rozstępów;
 • ujędrnianiu i napinaniu skóry;
 • rozbijaniu zlokalizowanej tkanki tłuszczowej;
 • wyszczuplaniu sylwetki;
 • wzmacnianiu tkanki łącznej i poprawianiu ogólnej kondycji skóry;
 • zapobieganiu zatrzymywania się wody w organizmie;
 • usuwaniu toksyn i ubocznych produktów przemiany materii;
 • wspomaganiu leczenia blizn, oparzeń, obrzęków;
 • przyspieszaniu regeneracji skóry po operacjach;
 • intensyfikowaniu złuszczania się naskórka.

Na lipomasaż chętnie zgłaszają panie po przebytej ciąży, intensywnej kuracji odchudzającej, liposukcji lub mammoplastyce. Warto też dodać, że poza zabiegami natury estetycznej masaż podciśnieniowy znajduje zastosowanie w terapii urazów sportowych (obrzęki pourazowe, zakwasy, przeciążenia układu mieśniowo-więzadłowego) oraz w zabiegach rehabilitacji leczniczej (bóle reumatoidalne, niedowłady mięśni, przykurcze, bóle kręgosłupa).

 

Przeciwwskazania

Endermologia LPG nie powinna być wykonywana, jeśli pacjent:

 • jest kobietą w ciąży lub karmiącą (dopuszcza się jedynie zabieg na nogi);
 • cierpi na chorobę nowotworową, autoimmunologiczną lub pęcherzową skóry;
 • jest dotknięty bielactwem;
 • ma zdiagnozowaną przepuklinę;
 • jest w trakcie przebiegu infekcji lub stanu zapalnego skóry;
 • zmaga się z opryszczką, trądzikiem, łuszczycą;
 • posiada popękane naczynia, żylaki lub zmiany rumieniowe;
 • w przeciągu miesiąca poddał się zabiegom złuszczającym zewnętrzną warstwę naskórka, jak dermabrazja, mikrodermabrazja czy peelingi;
 • przebył operację w obrębie twarzy w ciągu ostatnich 6. miesięcy;
 • miał wstrzyknięty botox na przestrzeni ostatnich 4. miesięcy.

 

Objawy niepożądane

Masaż próżniowy z wykorzystaniem techniki Enermologie daje znikome skutki uboczne. Pacjenci wrażliwsi na ból mogą odczuwać dyskomforty podczas przesuwania rolek po ich ciele. U niektórych po zabiegu uwidaczniają się też niewielkie krwiaki.

 

Częstotliwość zabiegów

Żeby uzyskane rezultaty były optymalne i możliwie trwałe, pacjentom zaleca się serię 10-20 zabiegów – początkowo 2 razy w tygodniu, potem co miesiąc. Przy tym należy mieć na uwadze, że na pełen sukces składają się nie tylko działania zabiegowe, ale także zdrowia dieta z odpowiednią ilością przyjmowanych płynów oraz aktywność fizyczna.   

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2742