Zabiegi

Exilis

Zabieg Exilis stanowi alternatywę dla …

Liposukcji oraz liftingu z użyciem skalpela. Działanie tej aparatury zabiegowej bazuje na trzech programach: radiofrekwencji, falach ultradźwiękowych oraz chłodzeniu. Dzięki skojarzeniu ultradźwięków z energią o wysokiej częstotliwości – Exilis precyzyjnie dociera do głęboko położonych tkanek tłuszczowych (I faza – rozpoznanie), a kontaktowe chłodzenie chroni powierzchniowe tkanki przed przegrzaniem.

Exilis

Następnie fale ultradźwiękowe przerywają zwłóknienia w strukturach tłuszczowych (II faza – izolacja), gdyż odsłonięte komórki tłuszczowe lepiej reagują na terapię. Ostatecznie zachodzi intensywny, kontrolowany termolifting tkanki tłuszczowej. Cysterny tłuszczowe zostają rozbite, rozpuszczone i spożytkowane jako zapas energetyczny (III faza – dezaktywacja).

Podgrzanie tkanki tłuszczowej nie tylko przyspiesza procesy metaboliczne, ale też intensyfikuje produkcję kolagenu, dając efekt wygładzonej, zagęszczonej i ujędrnionej skóry. Wśród osób korzystających z zabiegu Exilis, opinie są przychylne, ponieważ zabieg przebiega szybko, bezinwazyjnie i daje widoczne rezultaty. Do jego przeprowadzania uprawnieni są lekarze medycyny estetycznej oraz kosmetolodzy.

 

Opis zabiegu

Po rozpoznaniu i ocenie problemu pacjenta oraz diagnozie tkanki tłuszczowej, cellulitu i gęstości tkanki tłuszczowej wraz z wykonaniem dokumentacji zdjęciowej – kosmetolog lub inny specjalista z odpowiednimi kwalifikacjami ustala rekomendowaną ilość zabiegów i rozpoczyna procedurę Exilis. W pobliżu leczonego obszary na ciele pacjenta umieszcza elektrodę bierną – zwykle po przeciwnej stronie ciała, z ominięciem okolic kręgosłupa. Natomiast w polu zabiegowym rozprowadza olej mineralny, co optymalizuje przepływ energii. Ta część ciała zostaje podgrzana do ponad 40 stopni Celsjusza. W efekcie metabolizm zostaje przyspieszony, a komórki tłuszczowe – rozbite. Intensyfikacji ulega też produkcja włókien kolagenowych. Całość zabiegu Exilis – wraz z konsultacją – zajmuje ok. 40 minut. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu, a jedynie przyjemne ciepło na ciele. Zaś temperatura tkanek i przepływ energii są stale kontrolowane przez specjalistę.

 

Wskazania

Za pomocą urządzenia Exilis można:

 • zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej i wysmuklić sylwetkę;
 • ujędrnić skórę i pozbyć się nawisów skórnych;
 • zredukować cellulit i/lub rozstępy;
 • zwiększyć gęstość skóry przez wzmożenie procesu neokolagenozy;
 • wykonać face lifting – wyprofilować owal twarzy, odmłodzić i ujędrnić skórę;
 • wyeliminować bruzdy, kurze łapki i zmarszczki wokół ust;
 • ujędrnić i podnieść biust;
 • wymodelować pośladki;
 • ujędrnić, uelastycznić i zmniejszyć wargi sromowe.

Pacjent musi być jednak świadom, że podczas jednej sesji zabiegowej Exilis, termolifting można wykonać maksymalnie na dwóch obszarach ciała, których powierzchnia łącznie nie może przekraczać 1000 cm². Zwiększenie pola zabiegowego mogłoby zaburzyć naturalny metabolizm tkanki tłuszczowej w organizmie, a efekty Exilis okazałyby się niesatysfakcjonujące.

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Exilis

Bez względu na to, na jaką partię ciała ma być wykonany zabieg Exilistwarz, pośladki, brzuch czy inną – termolifting poprzedza się wnikliwym wywiadem z pacjentką celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań:

 • nowotworowych i przednowotworowych zmian na skórze;
 • choroby pęcherzowej skóry;
 • łuszczycy w polu zabiegowym;
 • aktywnej opryszczki;
 • skaleczeń lub zapaleń skóry w miejscu kwalifikowanym do zabiegu;
 • schorzeń nerek i wątroby;
 • zaburzeń sercowo-naczyniowych;
 • zakrzepowego zapalenia żył i zakrzepicy;
 • epilepsji;
 • obecności zastawek bądź stymulatora serca;
 • istnienia implantów metalowych lub elektronicznych w obszarze zabiegowym;
 • przyjmowania leków i ziół światłoczułych;
 • stosowanej antybiotykoterapii;
 • trwającej menstruacji;
 • ciąży i laktacji.

 

Objawy niepożądane

Nie należy obawiać się interwencji aparaturą Exilis, gdyż jest to zabieg  bezinwazyjny i bezpieczny. Co najwyżej może skutkować osłabieniem i podwyższoną temperaturą ciała – utrzymującymi się maksymalnie dobę.

 

Częstotliwość zabiegów

Ilość zabiegów Exilis rekomenduje pacjentowi kosmetolog/lekarz medycyny estetycznej. Choć rezultaty widoczne są już po jednorazowej interwencji, z reguły zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów co 7-10 dni. Każdy kolejny termolifting wybranej partii ciała czy też facelifting intensyfikuje efekty terapii.

Na ostateczny sukces Exilis wpływa kilka czynników – grubość i ilość tkanki tłuszczowej, modelowana część ciała, liczba zabiegów, a także osobnicza reakcja danej osoby na źródło energii. Równie ważne jest to, jaki tryb życia będzie prowadzić pacjent po zabiegach Exilis. Opinie specjalistów są tu zgodne – nie może w nim zabraknąć zdrowych, niskotłuszczowych posiłków, dużej ilości wypijanych płynów (od 3 do 5 litrów) oraz ruchu.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2744