Zabiegi

Hydrabrazja (mikrodermabrazja wodna)

Mikrodermabrazja jest zabiegiem …

służącym mechanicznemu złuszczaniu naskórka. W efekcie jej działania wygląd skóry ulega znacznej poprawie. Przy jej pomocy niweluje się również oznaki starzenia skóry, zmniejsza widoczność przebarwień oraz blizn i rozstępów. Ponadto mikrodermabrazja jest idealna do oczyszczania skóry oraz usuwania zaskórników i wągrów. Jedną z ważniejszych zalet tej metody jest stymulacja skóry do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny.

Hydrabrazja

Obecnie na rynku kosmetycznym klienci mają do wyboru wiele zabiegów zaliczanych do mikrodermabrazji. Jednym z nich jest mikrodermabrazja wodna, czyli hydrabrazja. Opinie stosujących ją pacjentek są entuzjastyczne, zwłaszcza że jej dodatkową zaletą jest głębokie nawilżenie skóry.

Hydrabrazja wyróżnia się wśród innych mikrodermabrazji rodzajem bazowej techniki złuszczania skóry. W tym wypadku stosuje się wyrzucany pod ciśnieniem pył wodny.

 

Hydrabrazja może być wykonywana …

przed innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Uwrażliwia ona skórę, dzięki czemu zastosowane po niej substancje i zabiegi przyniosą lepszy efekt. Warto podkreślić, że mikrodermabrazja wodna jest zabiegiem skutecznym i bardzo bezpiecznym. Dlatego też rośnie jej popularność, a coraz więcej gabinetów oferuje ją klientom.

 

Opis zabiegu

Hydrabrazja wymaga odpowiedniego przygotowania – przed jej wykonaniem nie można złuszczać naskórka ani uszkadzać go w trakcie depilacji woskiem. Hydrabrazja – jak wszystkie inne mikrodermabrazje – polega na usunięciu warstwy naskórka, a wraz z nią blizn, przebarwień, zaskórników itd.

Mikrodermabrazja wodna wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Przy pomocy specjalnej głowicy wyrzucany jest pod ciśnieniem pył wodny złuszczający naskórek, następnie dochodzi do jego zasysania razem z łojem, wągrami i zaskórnikami. Kosmetyczka lub kosmetolog ściera powierzchnię naskórka bez naruszania struktury skóry właściwej. Hydrabrazja zachodzi sukcesywnie, warstwa po warstwie i pod ciągłą kontrolą. Zabieg jest bezinwazyjny, bezbolesny, a wręcz przyjemny i relaksujący. Mikrodermabrazja wodna w przeciwieństwie do dermabrazji nie wymaga okresu rekonwalescencji – od razu po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

 

Wskazania

Mikrodermabrazja wodna pomaga w przypadkach takich jak:

 • nadmierne rogowacenie naskórka;
 • wysuszenie skóry;
 • starzenie się skóry;
 • brak elastyczności skóry;
 • powierzchniowe blizny i rozstępy;
 • przebarwiania;
 • rogowacenie okołomieszkowe;
 • trądzik pospolity bez stanów zapalnych.

 

Przeciwwskazania

W przypadku zabiegów takich jak hydrabrazja przeciwwskazania obejmują m.in.:

 • nowotwory skóry;
 • naczyniaki płaskie i jamiste;
 • zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze;
 • trądzik różowaty i grudkowo-krostkowy;
 • uszkodzenia ciągłości skóry;
 • znamiona;
 • niedawne zabiegi chirurgiczne.

 

Objawy niepożądane

Hydrodermabrazja bardzo rzadko wywołuje skutki niepożądane. Jest to zabieg bardzo bezpieczny i bezinwazyjny. U niewielkiej liczby osób zaobserwowano uczucie mrowienia, pieczenia oraz świąd, które jednak szybko ustępowały. Jeszcze w trakcie zabiegu zdarza się, że pojawia się rumień, który utrzymywać się może do 2 dni, ale bez problemu daje się ukryć pod makijażem. Po 2-3 dniach skóra może zacząć się nieznacznie łuszczyć. Przez pewien czas bywa również nadwrażliwa. Mikrodermabrazja wodna zaszkodzić może jedynie, jeśli przeprowadza ją osoba bez odpowiedniego przeszkolenia.

 

Częstotliwość zabiegów

Mikrodermabrazja wodna wykonywana jest z częstotliwością dostosowaną do indywidualnych zapotrzebowań klienta. Zdarza się, że efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Czasem trzeba go jednak powtarzać w seriach od 2 do 10 zabiegów, które wykonuje się w odstępach od 7 dni do 4 tygodni. Aby utrzymać uzyskane efekty, zabieg należy powtarzać co kilka tygodni.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2182