Zabiegi

Macrolane

Macrolane wypełniacz modelujący sylwetkę

Krągłości są przez wiele osób uznawane za wyraz kobiecości – pełne piersi, krągłe pośladki – to, co dla części kobiet bywa zmartwieniem, dla wielu mniej hojnie obdarzonych przez naturę jest marzeniem. Alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej pozwalających osiągnąć wymarzoną pełnię kształtów jest zabieg z dziedziny medycyny estetycznej – macrolane, czyli wypełniacz, przy pomocy którego można modelować różne części ciała.

macrolane

Główną zaletą macrolane jest zastosowanie w nim kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w organizmie. Substancja ta odpowiedzialna jest za wiązanie wody i nadawanie objętości tkankom, a także za pracę włókien kolagenowych i elastylowych, które nadają skórze giętkości. Wstrzyknięcie macrolane jest więc znacznie bliższe naturze i bezpieczniejsze, niż operacja z użyciem implantów. Efektem są naturalne, jędrne, powiększone piersi, które w przeciwieństwie do tych po aplikacji implantów nie sterczą i nie są sztywne. Jednak wśród osób, które zastosowały macrolane, opinie są podzielone. Co prawda można przy pomocy tego wypełniacza uzyskać ładne, naturalnie wyglądające krągłości, poprawić swój wygląd, ale efekty tej interwencji utrzymują się ok. 1-2 lata. Okres ten jest krótki, ponieważ kwas hialuronowy podlega procesom metabolicznym zachodzącym w organizmie.

Macrolane jest zabiegiem, przy pomocy którego można poprawić kształt różnych części ciała. Nadaje się on zarówno do korekcji naturalnych niedoskonałości, jak i do eliminowania ubytków tkanki po urazach i operacjach. Zabieg macrolane wspaniale modeluje piersi, które straciły swoją formę w wyniku karmienia bądź odchudzania.

 

Opis zabiegu

Lekarz medycyny estetycznej (np, chirurg lub dermatolog z odpowiednimi kwalifikacjami) wykonuje zabieg w znieczuleniu miejscowym. Cała procedura trwa około 30-45 minut. Macrolane podaje się przy pomocy iniekcji w okolicę fałdu podpiersiowego (poniżej gruczołu sutkowego) lub pośladków. W trakcie zabiegu nie przerywa się ciągłości skóry, więc po jego przeprowadzeniu pacjentka może od razu wrócić do codziennych zajęć. Zabieg macrolane nie wymaga rehabilitacji ani stosowania specjalistycznej odzieży.

 

Wskazania

Zabieg macrolane poleca się kobietom z:

  • małymi piersiami;
  • obwisłymi piersiami;
  • piersiami, które straciły formę po odchudzaniu lub karmieniu;
  • stanami pooperacyjnymi, a także pourazowymi piersi i innych części ciała;
  • płaskimi pośladkami o niezadowalającej objętości;
  • chudymi oraz niekształtnymi udami i łydkami.

 

Przeciwwskazania

Macrolane nie podaje się kobietom:

  • w ciąży;
  • w trakcie laktacji – zabieg macrolane można wykonać najwcześniej rok po zakończeniu karmienia;
  • chorym na nowotwór.

 

Objawy niepożądane

Zabieg macrolane jest bardzo bezpieczny. Nie wymaga użycia skalpela, więc nie pozostają po nim blizny. Stosuje się tu naturalne substancje, stąd nie ma obawy, że organizm je odrzuci. U osób o wrażliwej skórze po zastosowaniu macrolane mogą wystąpić obrzęki i/lub zaczerwienienia, a także zwiększona wrażliwość na ból. Objawy te ustępują jednak bardzo szybko. Jednym z minusów macrolane jest fakt, że preparat utrudnia mammografie. Dlatego każdorazowo przed badaniem piersi należy poinformować o zaistniałej korekcie lekarza.

 

Częstotliwość zabiegów

Efekty macrolane uwidaczniają się już po pierwszym zabiegu. Jednak jeśli są one z jakiegoś powodu niesatysfakcjonujące, można wykonać zabieg uzupełniający. Efekty utrzymują się przez 1-2 lata. Aby zachować je na dłużej, macrolane trzeba powtarzać, jednak już z mniejszą ilością specyfiku.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2900