Zabiegi

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest …

Techniką wywodzącą się ze starożytnych Chin. Polega na wstrzykiwaniu barwnika w głębsze partie skóry. W ten sposób uzyskuje się: korektę brwi, poprawienie konturu ust, kreskę na powiece lub zamaskowanie defektów skóry. Efekty tego zabiegu pozostają długo na skórze – do kilku lat – dlatego też niezwykle ważna jest precyzja wykonania zabiegu.
makijaz permanentny
Makijaż permanentny to metoda odpowiednia dla osób, które chciałyby poświęcać mniej czasu na codzienny make-up. Ponadto dzięki niemu dobrze wygląda się nawet w trakcie pracy fizycznej, intensywnych ćwiczeń czy zaraz po przebudzeniu. Te zalety, połączone z niskim ryzykiem skutków ubocznych, przyciągają coraz większe rzesze kobiet do salonów kosmetycznych oferujących tę usługę. Są to osoby w różnym wieku – makijaż permanentny nadaje się bowiem tak do podkreślenia urody młodej twarzy, jak i do korekty wyglądu starszej.

 

Opis zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu u klientki trzeba przeprowadzić próbę uczuleniową. W tym celu odrobinę barwnika wprowadza się w skórę za uchem lub pod pachą. Jeśli nie wystąpi reakcja uczuleniowa w przeciągu 4 tygodni, można przystąpić do zabiegu. Makijaż permanentny poprzedza się również rozmową, w trakcie której ustala się, jaki efekt ma zostać uzyskany.

Bezpośrednio przed interwencją specjalistyczną podaje się pacjentce znieczulenie. Następnie kosmetolog przystępuje do wstrzyknięcia pigmentu do skóry. W tym celu wykorzystuje się precyzyjny aparat, który dociera igłą do warstwy jasnej naskórka. Następnie wprowadza się do niej delikatne barwniki pochodzenia roślinnego i mineralnego. Po wykonaniu makijażu permanentnego skórę należy zdezynfekować i nałożyć na nią krem o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym.

W trakcie, gdy powstaje makijaż permanentny, kosmetolog narusza jedynie warstwę jasną naskórka. W związku z tym, że nie przebiegają przez nią nerwy ani naczynia krwionośne, zabieg jest bezbolesny i nie towarzyszy mu krwawienie. Ponadto po wizycie w gabinecie kosmetycznym nie dochodzi do opuchnięć oraz zaczerwienień i stanów zapalnych skóry.

 

Wskazania do wykonania makijażu permanentnego

Na makijaż permanentny mogą zdecydować się osoby:

 • mające słabe, nieregularne brwi;
 • z zanikiem brwi;
 • uskarżające się na niewyraźny kontur ust;
 • mające defekty skórne, takie jak plamy pigmentacyjne;
 • chcące zaoszczędzić czas, który poświęcają na codzienny makijaż.

 

Przeciwwskazania

W przypadku zabiegów typu makijaż permanentny, przeciwwskazania to:

 • uczulenie na pigment wykorzystywany w trakcie zabiegu;
 • skłonność do bliznowacenia;
 • infekcje skórne;
 • opryszczka;
 • ciąża;
 • zażywanie leków rozrzedzających krew;
 • nowotwory skóry;
 • stany zapalne;
 • łuszczyca;
 • choroby zakaźne.

 

Objawy niepożądane

Makijaż permanentny, jak wskazuje już sama nazwa, pozostaje na ciele na lata, dlatego też najważniejsze w jego wykonaniu są pewna ręka i doświadczenie kosmetologa. Warto wybrać najlepszego specjalistę, dlatego przy zabiegach, takich jak makijaż permanentny, opinie innych klientek są bardzo istotne. Źle przeprowadzony zabieg to oszpecona twarz na długo.

Natomiast prawidłowo wykonany makijaż permanentny zasadniczo nie pozostawia objawów niepożądanych. W nielicznych przypadkach zdarzają się opuchnięcia, które szybko ustępują. Ponadto bezpośrednio po zabiegu uzyskany kolor jest mocniejszy od oczekiwanego, a pożądaną intensywność osiąga po upływie około tygodnia.

 

Częstotliwość zabiegów

Makijaż permanentny jest trwały przez kilka lat, ale nie wieczny, jak tatuaż. Pigment wstrzykuje się bowiem w górne warstwy skóry, które z upływem lat ulegają zrogowaceniu i ścieraniu. Jeśli chce się utrzymać rezultaty zabiegu na dłużej, po upływie kilku lat trzeba go powtórzyć.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2902