Zabiegi

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy  lekarstwo na największy problem współczesnych kobiet

Cellulit jest jednym z najpoważniejszych problemów estetycznych współczesnej kobiety. Niewłaściwe odżywianie, brak ruchu i siedzący tryb pracy powodują, że na pośladkach i udach pojawiają się szpecące grudki. Tak naprawdę są to chorobowo zmienione komórki tłuszczowe, na których kondycję mają wpływ zaburzenia w przepływie krwi i limfy oraz odkładanie się toksyn będących ubocznym produktem przemiany materii. Grudki powstające w ten sposób dla wielu kobiet są powodem kompleksów. Stanowią również poważną barierę przed odsłonięciem części ciała, na których pojawiają się przykre zmiany.

masaż antycellulitowy

Aby zlikwidować cellulit można próbować różnych środków. Odpowiednia dieta niestety nie wystarczy. Dość skuteczne są ćwiczenia wzmacniające mięśnie ud i pośladków. Jednak wymagają one bardzo dużej systematyczności. Ich wyniki przyspieszyć może masaż antycellulitowy. Techniki proponowane przez gabinety masażu są dobierane w zależności od potrzeb pacjentek. Sporo zależy tu od rozległości i intensywności zmian.

Masaż antycellulitowy rozbija tkankę tłuszczową na mniejsze cząsteczki, dzięki czemu organizm łatwiej je metabolizuje. Sprzyja temu również pobudzenie krążenia krwi i limfy powodowane uciskaniem i ugniataniem. Efekty, które przynosi masaż antycellulitowy, to gładka, jędrna i elastyczna skóra. Jednak – aby je osiągnąć – potrzebna jest seria zabiegów. Masaż antycellulitowy można także łączyć z innymi zabiegami, takimi jak: drenaż limfatyczny, elektrostymulacja, fale radiowe czy mezoterapia bezigłowa. W ten sposób można wzmocnić i przyspieszyć efektywność terapii.

 

Opis zabiegu

Masażysta bądź kosmetolog zanim przystąpią do zabiegu, smarują skórę pacjenta odpowiednio dobranym preparatem, w którym znajdują się składniki ujędrniające skórę i wspomagające krążenie podskórne. W trakcie masażu przechodzi się od ruchów wstępnych, czyli głaskania i rozcierania, do ugniatania i szczypania. Masaż antycellulitowy wykonuje się w kierunku serca, od dolnych partii ud i pośladków ku górze – w kierunku pachwin.

Prawidłowo wykonany masaż antycellulitowy pozostawia na skórze odczyn – zaczerwienienie skóry wynikające z wykonanej na niej pracy.

 

Wskazania

Masaż antycellulitowy przeprowadza się u kobiet, które zauważyły na swoich udach i pośladkach cellulit: wodny, twardy, lipidowy, bądź mieszany. Warto wykonywać go profilaktycznie – gdy pojawią się już pierwsze symptomy cellulitu. Im wcześniej zacznie się z nim walczyć, tym lepiej.

 

Przeciwwskazania

Masaż antycellulitowy nie powinno wykonywać się u osób:

  • z infekcjami na skórze;
  • chorych zakaźnie;
  • w ciąży;
  • z gorączką;
  • z pękającymi naczynkami;
  • chorych na nowotwór.

 

Objawy niepożądane

Masaż antycellulitowy jest bezpiecznym zabiegiem. Jednak ponieważ wymaga mocniejszego ucisku, na wrażliwej skórze mogą uwidocznić się po nim siniaki. Z tego samego powodu masażowi może towarzyszyć również ból.

 

Częstotliwość zabiegów

Masaż antycellulitowy to jeden z zabiegów, który – aby mógł przynieść widoczne efekty – wymaga powtarzania. Ilość i częstotliwość zabiegów każdorazowo jest ustalana indywidualnie, z uwzględnieniem potrzeb i możliwości pacjentki. Przyjmuje się jednak, że seria 12 zabiegów w natężeniu 2-3 masaży w tygodniu to pewien standard polecany osobom zainteresowanym tego typu terapią antycellulitową.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2905