Zabiegi

Masaż Bańką Chińską

Masaż bańką chińską ma długą tradycję wywodzącą się z Chin

Opiera się na działaniu podciśnienia, dzięki któremu polepsza się krążenie. To z kolei skutkuje szybszym wydalaniem z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii, a także przyspiesza metabolizm. Tym samym dzięki zabiegowi uzyskuje się efekt wygładzenia skóry, eliminacji cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

masaż bańką chińską

Najbardziej znanym efektem, jaki przynosi masaż bańką chińską, jest właśnie redukcja cellulitu. Rozbija on grudki tkanki tłuszczowej, a także pobudza krążenie krwi i limfy. Wszystko to sprawia, że drobne cząsteczki tłuszczu szybciej się metabolizują, a skóra robi się gładka i jędrna. Masaż bańką chińską zaleca się jednak w różnych przypadkach. Bardzo dobrze sprawdza się on jako sposób na stres i przemęczenie. Ponadto – pobudzając układ limfatyczny, przyspiesza wydalanie toksyn, dzięki czemu organizm staje się zdrowszy. Dodatkowo można zastosować go w celu uśmierzania bólu kręgosłupa i dolegliwości mięśniowych.

 

Opis zabiegu

Masaż bańką chińską trwa około 20-30 minut. Przed zabiegiem smaruje się skórę oliwką z dodatkiem składników antycellulitowych, takich jak: kofeina, l-karnityna, zielona herbata, kłącze ruszczyku, wyciąg z bluszczu, algi morskie, olejek grejpfrutowy, a także pomarańczowy albo cytrynowy. Preparat ma dwa zadania – ułatwia przesuwanie bańki po skórze, ale wchłaniając się, działa także korzystnie na skórę. W trakcie zabiegu masażysta tudzież kosmetolog po odpowiednim przeszkoleniu wykorzystuje gumowe bańki różnej wielkości. Przystawia je w miejsca na ciele, w których występuje cellulit.

Masaż bańką chińską bazuje na mechanizmie podciśnienia. Usunięcie powietrza z bańki powoduje zassanie skóry, co wpływa na przekrwienie tkanki. Po pewnym czasie bańki przesuwa się w inne miejsca, ruchem kolistym lub podłużnym od dołu do góry. Przeważnie masuje się brzuch, pośladki, uda i łydki – czyli miejsca, gdzie gromadzi się tkanka tłuszczowa. Masażowi może towarzyszyć ból, dlatego też przeprowadzająca go osoba powinna kontrolować sposób zasysania skóry i dostosowywać go do indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

 

Wskazania

Masaż bańka chińską poleca się w przypadku:

 • cellulitu;
 • obrzęku limfatycznego;
 • stresu;
 • przemęczenia;
 • napiętych i obolałych mięśni.

 

Przeciwwskazania

Masaż bańką chińską nie jest wykonywany u osób:

 • w ciąży;
 • w trakcie miesiączki;
 • z podwyższoną temperaturą ciała;
 • chorych na nowotwór;
 • z zaburzeniami krzepliwości krwi;
 • z żylakami;
 • ze stanem zapalnym skóry;
 • mających obrzęki;
 • chorych na wysiękowe zapalenie stawów.

 

Objawy niepożądane

Prawidłowo wykonany masaż bańką chińską nie pozostawia efektów ubocznych. Wyjątkiem są siniaki u osób o wrażliwej skórze, która reaguje w ten sposób na wszelki większy ucisk. Natomiast przy nieprawidłowościach podczas przeprowadzania zabiegu, można spodziewać się, że siniakom towarzyszyć będą również wybroczyny.

 

Częstotliwość zabiegów

Pewne rezultaty przynosi już pierwszy masaż bańką chińską. Opinie klientek, które go zastosowały, jasno rekomendują jednak wykonanie serii zabiegów, by uzyskać wymarzony efekt. Standardowo przeprowadza się 10-12 masaży w odstępie 2-3 dni.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2909