Zabiegi

Masaż stemplami ziołowymi

Masaż stemplami ziołowymi wywodzi się z Tajlandii i ma ponad 400-letnią tradycję

Odznacza się on przede wszystkim działaniem relaksacyjnym, ale i terapeutycznym. W trakcie masażu całego ciała pacjent staje się odprężony, ukojone zostają jego zmysły i dusza. Duże znaczenie ma tu receptura mieszanki ziołowej stosowanej podczas zabiegu. Znajdują się w niej m.in.: kurkuma, trawa cytrynowa, imbir, cynamonowiec oraz limonka i wiele innych. Wszystkie te komponenty dobiera się tak, by ich zapach i właściwości w odpowiedni sposób wpływały na skórę i nastrój pacjenta. Dzięki temu masaż stemplami ziołowymi działa aromaterapeutycznie, relaksująco i stymulująco na zmysły.

masaż stemplami ziołowymi

Wśród osób, które stosowały masaż stemplami ziołowymi, opinie są pochlebne. Podkreślają one, że jest to zabieg odpowiedni dla wszystkich tych, którzy potrzebują odprężenia, a także rozluźnienia mięśni i stawów oraz poprawienia krążenia i pobudzenia przemiany materii. Masaż stemplami ziołowymi ma także działanie przeciwbólowe i świetnie wpływa na kondycje skóry – nawilża ją, natłuszcza, a także poprawia jej jędrność i koloryt. Masaż można przeprowadzić jako osobny seans lub też jako uzupełnienie innych zabiegów. Można wykonywać go pojedynczo bądź w seriach.

 

Opis zabiegu

Masaż stemplami ziołowymi wykonuje wykwalifikowany specjalista – masażysta, fizjoterapeuta, niekiedy kosmetolog. Używane przez niego w trakcie zabiegu stemple są mieszanką aromatycznych ziół, owoców i przypraw, zawiniętą w bawełniany materiał. Stemple podgrzewa się w oleju, a następnie wykorzystuje do wykonania masażu. Jego przebieg dostosowuje się do potrzeb poszczególnych pacjentów. Początkowo ucisk jest delikatny i powolny. Natomiast gdy temperatura stempla spada, masażysta wykonuje mocniejsze i intensywniejsze uciski. Dzięki temu uwalniają się i wchłaniają w skórę substancje czynne zawarte w ziołach i owocach znajdujących się w stemplach. Masaż stemplami ziołowymi trwa od 30 do 60 minut. Bezpośrednio po nim zaleca się krótki odpoczynek w cieple.

 

Wskazania

Masaż stemplami ziołowymi stosuje się u osób:

 • zestresowanych;
 • pracujących w pozycji siedzącej;
 • przemęczonych;
 • z depresją;
 • ze skórą wysuszoną, potrzebującą nawilżenia i natłuszczenia;
 • otyłych;
 • z cellulitem;

masaż stemplami ziołowymi

Przeciwwskazania

Masaż stemplami ziołowymi nie powinien być przeprowadzany u osób:

 • w ciąży;
 • podczas menstruacji;
 • uczulonych na zioła użyte w stemplach;
 • z chorobami skóry i otwartymi ranami;
 • z zapaleniem skóry;
 • ze złamaniami i zwichnięciami;
 • z protezami sylikonowymi;
 • cierpiących z powodu żylaków;
 • mających kłopoty z krążeniem.

 

Objawy niepożądane

Prawidłowo wykonany masaż stemplami ziołowymi nie pozostawia skutków ubocznych.

 

Częstotliwość zabiegów

Masaż tego typu przynosi efekty już po pierwszym zabiegu. Wśród osób, które spróbowały, czym jest masaż stemplami ziołowymi, opinie jednak są takie, że zabieg warto powtarzać wielokrotnie. Duża częstotliwość masażu pozwala zachować jego efekty na długo. Warto wiedzieć, że jednorazowy zabieg ma działanie relaksacyjne. Jednak gdy wykonuje się go w seriach, można znacznie poprawić kondycję skóry, w tym zredukować cellulit.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2915