Zabiegi

Masaż świecami

Masaż świecą ma orientalne tradycje

Wykonywany od stuleci na Wschodzie, w Polsce od niedawna zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Masaż, w którym używa się wosk z aromatycznej świecy, to doskonały sposób na odprężenie, relaks i poprawę kondycji skóry. Wśród osób, które spróbowały, czym jest masaż świecą, opinie są entuzjastyczne. Podkreśla się wspaniałą atmosferę panującą w trakcie zabiegu, a także jego rewelacyjne skutki.

masaż świecami

Wynika to z połączenia trzech istotnych składników, którymi charakteryzuje się masaż świecami. Są to: dobroczynny wpływ wosku na skórę, zbawienne działanie masażu i właściwości aromoterapeutyczne. Masaż świecami zapewnia więc nawilżoną, miękką i gładką skórę, a także relaks i rozluźnienie, poprawiając przy tym ukrwienie i krążenie limfy.

Masaż świecami można wykonać za pomocą całej gamy świec. Firmy kosmetyczne oferują różnie pachnące preparaty – np. na bazie masła Shea lub olejów takich jak: sojowy, jojoba, kokosowy czy słonecznikowy lub z pestek malin. Czasem wykorzystuje się również naturalny wosk. Właściwości oleju po rozpuszczeniu zależą właśnie od tego, jaki skład mają świece. Mogą one pobudzać lub uspakajać, nawilżać lub ujędrniać. Przed zabiegiem warto więc ustalić skład świecy z masażystą. Ważne jest, że świece do masażu nie zawierają parafiny ani ropopochodnych substancji. Są one w 100% wykonane z naturalnych składników.

 

Opis zabiegu

Masaż świecami to zabieg, w trakcie którego masażysta lub wyspecjalizowany w tym zakresie kosmetolog wykorzystują wosk z roztopionej, specjalnej świecy. Pacjentka wybiera zapach świecy, którą podpala się około 15 minut przed masażem. Po tym czasie świeca rozpuszcza się do konsystencji oleju. Uzyskaną tą drogą substancję aplikuje się na ciało – w zależności od tego, czy masaż świecą ma dotyczyć wybranej partii ciała, czy całości. Olej nie tylko cudownie pachnie, ale świetnie rozprowadza się po skórze i dobrze na nią wpływa. Rozpuszczona świeca nie parzy – wynika to ze specjalistycznej technologii, dzięki której świeca rozpuszcza się w niskiej temperaturze. Następnie przeprowadza się masaż za pomocą różnych technik – gładzenia, uciskania, rozsmarowywania itd. Dzięki tej części zabieg nie ogranicza się do aromaterapii, a poszerza się o poprawienie ukrwienia skóry i odprężenie mięśni.

 

Wskazania

Masaż świecą zaleca się:

 • w okresach zmęczenia;
 • w czasie złego samopoczucia;
 • osobom żyjącym w stresie;
 • w przypadku suchej, odwodnionej skóry;
 • na cellulit i rozstępy.

 

Przeciwwskazania

Masaż świecą nie jest wskazany u osób:

 • w ciąży;
 • podczas menstruacji;
 • z nadciśnieniem;
 • gorączkujących;
 • uczulonych na składniki używane w trakcie zabiegu;
 • z silną nadczynnością tarczycy;
 • z chorobami nerek;
 • chorym na nowotwór;
 • po depilacji ciała (48h).

 

Objawy niepożądane

Prawidłowo wykonany masaż świecą nie przynosi objawów niepożądanych. Jeśli natomiast zabierze się za niego osoba bez odpowiednich umiejętności, może skończyć się to różnymi urazami skóry.

 

Częstotliwość zabiegów

Masaż świecą przynosi relaks i odprężenia, a także nawilża skórę już po pierwszym zabiegu. Powtarza się go w miarę indywidualnych potrzeb pacjenta. Jeśli natomiast jego celem ma być redukcja cellulitu, potrzebne jest kilkanaście masaży, przeprowadzanych w odstępach kilkudniowych.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2917