Zabiegi

Maximus

Maximus to …

Złożona technologia służąca redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów czy zwiotczeń skóry, a także zmarszczek i bruzd. Metodę te wykorzystuje się do ujędrniania ciała, a także wyszczuplania i modelowania sylwetki oraz konturu twarzy. Za pomocą jednej głowicy oddziałuje się jednocześnie na naskórek, skórę właściwą, tkankę podskórną oraz – co rzadkie i wyróżniające tę metodę – mięśnie.

maximus

Trójpolarna fala radiowa (TriLipo RF) rozgrzewa skórę właściwą, wzmagając produkcję kolagenu, ale i komórki tłuszczowe, prowadząc do ich naturalnego rozpuszczenia. W ten sposób uzyskuje się natychmiastowe napięcie i zagęszczenie skóry, jak również efekt wysmuklenia ciała przez nieinwazyjne usunięcie tłuszczu. Natomiast technologia dynamicznej aktywacji mięśni (TriLipo DMA) m.in nasila drenaż limfatyczny, pomagając usunąć upłynnioną zawartość komórek tłuszczowych. W ten sposób polepsza się krążenie i dotlenia komórki. Z uwagi na fakt, że zabieg Maximus pobudza naturalne procesy zachodzące w organizmie, interwencję tę zalicza się do bezpiecznych, a przy tym skutecznych.

 

Opis zabiegu przy użyciu technologii Maximus

Procedura zabiegowa w tym przypadku nie należy do skomplikowanych. Kosmetolog lub inny specjalista z zakresu medycyny estetycznej rozpoczyna ją od pokrycia ciała pacjenta gliceryną. Pełni ona rolę ochronną i jednocześnie ułatwia operowanie głowicą aparatury TriLipo. Za jej pomocą wykonuje się masaż ciała w polu zabiegowym. Uaktywnienie mięśni skutkuje odczuwalnymi dla pacjenta drganiami, a całości towarzyszy – z reguły przyjemne – doznanie rozchodzącego się po ciele ciepła. Masaż trwa ok. 20-30 minut (twarz) – do godziny (ciało) – w zależności od obszary poddanego terapii z zastosowaniem frakcyjnej technologii RF. Zabieg należy wesprzeć zdrową dietą i przyjmowaniem odpowiedniej ilości płynów, a także gimnastyką.

 

Wskazania

System Maximus TriLipo pomaga ujędrnić skórę po ciąży, terapii odchudzającej lub po prostu poddaną procesom starzenia. Tego rodzaju interwencja sprawdza się w redukowaniu cellulitu i rozstępów, zwalczaniu otyłości i lokalnego nagromadzenia tkanki tłuszczowej oraz rzeźbieniu ciała i zmniejszania jego obwodu. Maximus wykorzystuje się również do modelowania twarzy. Korzystając z małej głowicy urządzenia TriLipo, można zniwelować widoczne zmarszczki i bruzdy nosowo-wargowe, poprawić owal twarzy, wyostrzyć linię policzków, a także napiąć i uelastycznić skórę tych okolic.           

 

Przeciwwskazania

Za przeciwwskazania do zabiegu Maximus uznaje się:

 • ciążę, laktację oraz menstruację (ostatnią przy zabiegach na brzuch);
 • metalowe lub elektryczne implanty w polu zabiegowym;
 • wszczepiony stymulator serca;
 • rany, krwotoki, łuszczycę lub egzemę w miejscu wykonywania TriLipo;
 • opryszczkę w obszarze zabiegowym;
 • bardzo suchą i delikatną skórę;
 • mocną lub świeżą opaleniznę;
 • schorzenia serca;
 • choroby zakaźne;
 • epilepsję;
 • żylaki;
 • stany chorobowe uaktywniające się pod wpływem ciepła;
 • skłonność do tworzenia się blizn przerosłych i keloidów;
 • wykonane chirurgiczne, inwazyjne, ablacyjne zabiegi w miejscu kwalifikowanym do zabiegu, które wciąż wymagają rekonwalescencji i czasu na zagojenie się rany.

 

Objawy niepożądane

Nieznaczny dyskomfort w trakcie terapii Maximus, a po niej kilkugodzinne zaczerwienie i obrzęk skóry – to skutki uboczne, jakie może wywołać zastosowanie frakcyjnej technologii RF. Pacjent powinien być też świadom, że wykonane w trakcie zabiegu mirouszkodzenia zwykle pozostawiają kilkudniowy ślad na ciele. Efekt ten można jednak zamaskować makijażem.

 

Częstotliwość zabiegów

Zabieg z wykorzystaniem aparatury TriLipo zazwyczaj daje zauważalne rezultaty już po pierwszym zastosowaniu. Jednak kompletne wyniki osiąga się po całej serii zabiegów. Dokładna ich ilość zależy od problemu, z jakim zgłosiła się do gabinetu dana osoba:

 • 6-8 powtórzeń co tydzień – w celu zredukowania tkanki tłuszczowej i poprawy napięcia skóry;
 • 4-6 powtórzeń co tydzień – przy likwidacji zmarszczek i modelowaniu owalu twarzy;
 • 3-4 powtórzenia co 2-4 tygodnie – by zagęścić skórę i zwalczyć rozstępy.

Zabieg Maximus pozwala cieszyć się osiągniętymi efektami przez około rok od interwencji. Po upływie tego czasu dochodzą do głosu naturalne procesy starzenia, stopniowo niwelując rezultaty terapii.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2757