Zabiegi

Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa to jeden z rodzajów mikrodermabrazji.

Jest to grupa dość łagodnych zabiegów, których celem jest złuszczenie naskórka i w efekcie poprawienie wyglądu skóry. Spośród innych podobnych metod mikrodermabrazja korundowa wyróżnia się zastosowaniem wodorotlenku glinu – czyli korundu, który wystrzeliwany pod dużym ciśnieniem złuszcza naskórek.

Mikrodermabrazja-korundwa

Mikrodermabrazja korundowa znacznie poprawia wygląd skóry, wygładza ją, a także likwiduje przebarwienia i nierówności. Wykonana przed innymi zabiegami pielęgnacyjnymi – zwiększa ich skuteczność. Ponadto zabieg stymuluje naturalny wzrost komórek. Przyczynia się również do zwiększenia ilości kolagenu i elastyny. Mikrodermabrazja korundowa jest interwencją bezpieczną i nie wywołującą powikłań utrudniających życie pacjentowi. Jednak nawet w przypadku tak nieskomplikowanych zabiegów jak mikrodermabrazja korundowa, opinie klientek są bardzo ważną wskazówką, który gabinet kosmetyczny powinno się wybrać. Przed umówieniem się na zabieg warto więc zrobić rozpoznanie wśród znajomych w celu wybrania najbardziej kompetentnego specjalisty. Dzięki temu ryzyko ewentualnych powikłań znacznie spada.

 

Opis zabiegu

Mikrodermabrazja korundowa wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony klienta. Przed jej wykonaniem nie można bowiem stosować zabiegów naruszających warstwę rogową naskórka, w tym depilacji woskiem i peelingów.

Zabieg wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Odpowiednio przeszkolona kosmetyczka operuje aparatem zakończonym głowicą, która przy pomocy podciśnienia uruchamia strumień kryształków wodorotlenku glinu. Kryształy są nanoszone na skórę dzięki końcówce aparatu, którą kosmetyczka dociska lekko do skóry i krótkimi ruchami przesuwa po jej powierzchni. Kryształy uderzają w powierzchnie skóry, usuwając w ten sposób rogową warstwę naskórka i zanieczyszczenia skóry. Naskórek jest ścierany systematycznie – warstwa po warstwie.

Mikrodermabrazja korundowa jest bezbolesna – w trakcie jej przeprowadzania klientka może się po prostu zrelaksować, a po następnie wrócić do codziennych zajęć. Po wykonaniu zabiegu trzeba jednak chronić skórę przed słońcem, wiatrem i mrozem. Konieczne jest również nawilżanie skóry i unikanie mycia jej chlorowaną wodą.

 

Wskazania

Mikrodermabrazja korundowa może pomóc osobom, które utyskują na:

 • nadmierne rogowacenie naskórka;
 • zmiany powstałe w wyniku fotostarzenia;
 • płytkie zmarszczki;
 • powierzchniowe blizny;
 • rozstępy;
 • przebarwiania;
 • rogowacenie okołomieszkowe;
 • łojotok;
 • trądzik pospolity bez stanów zapalnych;
 • brak napięcia i elastyczności skóry.

Co więcej mikrodermabrazja korundowa może być przeprowadzana niezależnie od wieku i rodzaju skóry.

 

Przeciwwskazania

Nie każdy może pozwolić sobie na zabieg taki jak mikrodermabrazja korundowa –przeciwwskazania do jego wykonania to:

 • bakteryjne i grzybicze zakażenia skóry;
 • zakażenia wirusowe;
 • aktywny ropny trądzik;
 • trądzik różowaty;
 • łuszczyca;
 • stany zapalne skóry różnego pochodzenia;
 • świeże rany.

W tym przypadku z zabiegu nie trzeba rezygnować w okresie ciąży i późniejszej laktacji, a także w trakcie menstruacji. Mikrodermabrazja korundowa może być też wykonana na skórze płytkonaczynkowej. Przeszkody nie stanowi również opalenizna.

 

Objawy niepożądane

Mikrodernabrazja korundowa, w przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji, jest zabiegiem mało inwazyjnym i bardzo bezpiecznym. Jedynym objawem niepożądanym może być rumień pojawiający się w trakcie zabiegu, towarzyszyć mu może uczucie gorąca. Po paru dniach objawy te ustępują, a skóra delikatnie się złuszcza, przez co staje się gładsza i równiejsza – po prostu zdrowsza.

 

Częstotliwość zabiegów

Mikrodermabrazja korundowa jest zabiegiem, który przynosi pozytywne rezultaty już po pierwszym zastosowaniu. Jednak w zależności od efektów, które chce się tą drogą uzyskać, można ją wykonywać w seriach 10-20 zabiegów, powtarzanych co ok. 7-10 dni. Taki odstęp czasowy wynika z naturalnego procesu rogowacenia naskórka, który ponawia się co kilka dni. Częstotliwość zabiegów generalnie zależy więc od indywidualnych potrzeb pacjenta i właściwości jego skóry.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2189