Zabiegi

Nici Silhouette Lift

Nici Silhouette Lift idealne rozwiązanie na ujędrnienie skóry

Jednym z większych marzeń ludzkości jest możliwość zatrzymania upływającego czasu. Szczególnie mocno dotyczy to kobiet, które chciałby długo cieszyć się młodym wyglądem. Na przeciw ich pragnieniom wychodzi medycyna estetyczna, która zna mnóstwo sposobów na redukcję oznak upływu lat. Jednym z „wynalazków” stworzonych dla osób chcących zachować piękny wygląd są nici Silhouette Lift. Za ich pomocą można podnieść twarz i szyję.

nici Silhouette lift

 

Zabieg z użyciem nici Silhouette Lift polega na chirurgicznym podniesieniu ku górze skóry i tkanki podskórnej twarzy i szyi bez wycinania nadmiaru skóry. Efekt jest spektakularny, ale zarazem bardzo naturalny. Twarz nie przybiera wyglądu maski, a staje się świeża, wypoczęta i młodsza.

 

Nici Silhouette lift – opis zabiegu

Zabieg z użyciem nici silhouette lift wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Trwa on około 45 minut i nie wymaga dłuższego pobytu w klinice. Ponieważ jest mało inwazyjny, do normalnego funkcjonowania można powrócić po około 2 dniach.

W trakcie zabiegu chirurg plastyk wprowadza nici Silhouette Lift w tkankę podskórną. W tym celu nacina skórę:

 • owłosionej okolicy skroni – przy podnoszeniu twarzy;
 • w okolicy czołowej powyżej linii włosów – dla podniesienie brwi;
 • przy małżowinie usznej – w przypadku podnoszenia szyi.

Cięcia są zazwyczaj długości 2 cm i pozostawiają mało widoczne blizny. Następnie w obręb tkanki podskórnej wprowadza się szwy Silhouette Lift, które przyszwa się do powięzi głębokiej głowy, dzięki czemu skóra zostaje podniesiona.

 

Nici Silhouette Lift to specjalistyczne narzędzie, wyposażone w szereg równomiernie rozłożonych stożków, wykonanych z substancji, które na przestrzeni roku całkowicie się wchłaniają. Stożki umożliwiają równomierne zaczepienie nici w tkance. Gdy chirurg pociąga nici Silhouette Lift ku górze w celu podniesienia tkanek, węzły opierające się o podstawy stożków powodują równomierne napięcie nici na całej długości. W rezultacie skóra jest równomiernie podniesiona. Po wchłonięciu się stożków w ich miejscu organizm wytwarza własną tkankę łączną, dzięki czemu efekt podniesienia twarzy utrzymuje się na lata.

 

Wskazania

Nici Silhouette Lift doskonale nadają się do poprawy:

 • asymetrii twarzy;
 • „luźnej” skóry twarzy;
 • wiszącej skóry szyi;
 • jędrności skóry szyi i twarzy;
 • obwisłości żuchwy;
 • kącików ust;
 • linii brwi.

 

Przeciwwskazania

Zabiegu z użyciem nici Silhouette Lift nie wykonuje się u osób:

 • chorych na cukrzycę;
 • z nadciśnieniem tętniczym;
 • z wadami i chorobami serca;
 • zażywających leki z kwasem acetylosalicylowym i witaminą E.

 

Objawy niepożądane

W wyniku zabiegu z zastosowaniem nici Silhouette Lift powstają blizny – ich kolor i wielkość zależą od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz techniki operacyjnej. Ponadto po zabiegu z Silhouette Lift mogą pojawić się bóle i obrzęki twarzy trwające około tygodnia. Istnieje także ryzyko powikłań, takich jak zasinienie, krwawienie, krwiaki, a także zapalne rany i gromadzenie się płynu pod skórą operowanej okolicy. Innymi możliwymi powikłaniami po zastosowaniu nici Silhouette Lift są asymetria twarzy i wyczuwalne szwy pod skórą, a także przedłużająca się bolesność. Zwiększone prawdopodobieństwo powikłań występuje u osób palących papierosy.

 

Częstotliwość zabiegów

Raz przeprowadzony zabieg z użyciem nici silhouette lift daje długotrwałe efekty. Po kilku latach, gdy osiągnięte wyniki osłabną, można powtórzyć zabieg.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2352