Zabiegi

Obkurczanie pochwy

Obkurczanie pochwy jest zabiegiem, który …

Obkurczanie pochwy jest zabiegiem, który wykonuje się u kobiet uskarżających się na utratę satysfakcji ze współżycia. Wynika ona z rozluźnienia się ścian pochwy. Dochodzi do tego w wyniku pogorszenia się kondycji włókien kolagenowych. Te odpowiedzialne za nawilżenie i sprężystość komórki wydłużają się bowiem i skręcają u niektórych kobiet w trakcie porodu. Jest to także objaw starzenia się ciała. Na szczęście obecnie można temu zaradzić.

obkurczanie pochwy

Współczesna medycyna wychodzi naprzeciw świadomym swoich potrzeb kobietom i przywraca im radość z seksu, dzięki takim technikom, jak obkurczanie pochwy. Opinie klientek, które zdecydowały się na zabieg, są zazwyczaj entuzjastyczne. Podkreślają one, że odzyskały radość ze współżycia.

Laserowe obkurczanie pochwy jest najczęściej stosowaną metodą radzenia sobie z problemem zespołu rozluźnienia pochwy. Zabieg z użyciem lasera jest bezpieczny i bezbolesny, a po jego zakończeniu można wracać do codziennych zajęć. Seksem na nowo można cieszyć się już po upływie kilku dni.

Laserowe obkurczanie pochwy opiera się na skracaniu rozciągniętych włókien kolagenowych i stymulacji fibroblastów do produkcji nowych komórek. Zabieg wyzwala więc naturalne procesy w organizmie kobiety.

 

Opis zabiegu

Zabieg przeprowadza lekarz ginekologii estetycznej (może być nim wyspecjalizowany w tym zakresie ginekolog bądź chirurg) przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Laserowe obkurczanie pochwy trwa krótko – do 10 minut. Zabieg jest bezbolesny i w pełni bezpieczny. Lekarz w jego trakcje wprowadza do pochwy końcówkę aparatu w kształcie rulonu, która jest wyposażona w skaner. Końcówka emituje wiązki lasera działające bezpośrednio na pochwę. Podgrzewają one kolagen w tkankach wyścielających pochwę. Dzięki temu skracają się włókna kolagenowe, a ścianki pochwy stają się napięte i elastyczne. Po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Jednak przez tydzień powinno się unikać dźwigania ciężarów, a także gorących kąpieli i seksu.

 

Wskazania

Obkurczanie pochwy stosuje się w przypadkach:

  • luźności pochwy po porodzie (tzw. zespół rozluźnienia pochwy);
  • rozszerzenia pochwy po menopauzie;
  • zmniejszenia satysfakcji ze współżycia, które wynika ze zmian w strukturze pochwy;
  • wysiłkowego nietrzymania moczu.

 

Przeciwwskazania

Obkurczanie pochwy jest wykluczone, gdy u pacjentki występuje:

  • infekcja narządów rodnych;
  • ciąża;
  • menstruacja;
  • terapia lekami, które uwrażliwiają na promieniowanie.

 

Objawy niepożądane

Laserowe obkurczanie pochwy jest bezpieczne i nie przynosi skutków ubocznych – nie towarzyszy mu krwawienie, nie pojawiają się po nim blizny. Przez kilka dni po zabiegu może pojawiać się przesięk surowiczy w postaci żółtawego, przezroczystego płynu.

 

Częstotliwość zabiegów

Laserowe obkurczanie pochwy wywołuje efekty pojawiające się najpóźniej miesiąc po zabiegu. Ilość interwencji określa się na podstawie indywidualnych predyspozycji pacjentki. Jeśli potrzebne jest powtarzanie laserowego obkurczania pochwy, wykonuje się je najczęściej w odstępie 2-4 tygodni. Rezultaty utrzymują się około 2 lat – można wydłużyć ich trwanie ćwiczeniami mięśni Kegla.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2920