Zabiegi

Peeling kawitacyjny

Aby przywrócić skórze dobry i zdrowy wygląd, bardzo często trzeba pomóc jej pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Kosmetologia zna wiele sposobów na jego złuszczanie. Jednym z nich jest peeling kawitacyjny. Opinie o nim są zazwyczaj bardzo przychylne, gdyż zabieg znacznie poprawia wygląd skóry, oczyszcza ją, eliminuje trądzik i zaskórniki, a także likwiduje płytkie przebarwienia i zmarszczki. Ponadto niweluje szorstkość skóry i ziemisty kolor.

Peeling Kawitacyjny

Peeling kawitacyjny działa w oparciu o ultradźwięki wywołujące w środowisku wodnym zjawisko kawitacji. Polega ono na wytworzeniu się w cieczy pęcherzyków z gazem, które gwałtownie pękają, dzięki czemu powodują oderwanie się martwych komórek naskórka. Peeling kawitacyjny oddziałuje na powierzchnię skóry – złuszcza wyłącznie zewnętrzne pokłady warstwy rogowej naskórka. Jednocześnie usuwa zanieczyszczenia, takie jak nadmiar łoju, resztki kosmetyków, a także bakterie i grzyby. Pomaga on także w odblokowaniu ujść gruczołów łojowych. Peeling kawitacyjny może być samodzielnym zabiegiem, jednak doskonale sprawdza się jako wstęp do zabiegów pielęgnacyjnych i oczyszczających.

 

Opis zabiegu

Peeling kawitacyjny wykonuje się przy pomocy aparatu wytwarzającego dźwięki o niskiej częstotliwości. Kosmetyczka zwilża specjalną głowicę substancją sprzęgającą (woda, tonik bezalkoholowy lub sól fizjologiczna), a następnie przesuwa ją krótkimi ruchami po powierzchni skóry. Ważne jest, by nie zostawiać głowicy w bezruchu w czasie gdy jest ona przyłożona do skóry. Może się to bowiem skończyć uszkodzeniem tkanki.

 

Wskazania

Peeling kawitacyjny zalecany się w przypadkach takich jak:

 • tłusta cera;
 • trądzik bez wykwitów ropnych;
 • zaskórniki;
 • płytkie przebarwienia;
 • szorstkość skóry;
 • ziemisty kolor skóry;
 • płytkie zmarszczki.

 

Przeciwwskazania

Nie każdy może poddać się zabiegowi wykorzystującemu ultradźwięki, którym jest peeling kawitacyjny. Przeciwwskazania są jednak nieliczne. Nie powinno się przeprowadzać zabiegu u osób:

 • w ciąży;
 • z niewydolnością krążenia;
 • ze stanami gorączkowymi;
 • chorych na nowotwór;
 • mających świeże rany;
 • ze stanami zapalnymi skóry;
 • dotkniętych trądzikiem z wykwitami ropnymi.

 

Objawy niepożądane

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezpiecznym, nie wywołuje skutków ubocznych, a po jego wykonaniu można wrócić do codziennych zajęć. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, zwłaszcza u osób z wrażliwą cerą. Rumień jednak szybko ustępuje. Należy pamiętać, że peeling kawitacyjny pozbawia skórę warstwy ochronnej, którą był zrogowaciały naskórek. Wskutek tego skóra po zabiegu może być bardziej wrażliwa na działanie promieniowania słonecznego. Dlatego też, aby uniknąć przebarwień, należy chronić się przed promieniami UV.

 

Częstotliwość zabiegów

Aby utrzymać efekt gładkiej, oczyszczonej i zdrowo wyglądającej skóry, peeling kawitacyjny przeprowadza się co kilka tygodni. Tak naprawdę jego częstotliwość powinno się ustalać w oparciu o indywidualne potrzeby. Niektóre osoby potrzebują zabiegu co miesiąc, innym wystarczają rzadsze seanse.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.