Zabiegi

Radiesse

Radiesse wypełniacz w zwalczaniu zmarszczek

Dla osób, którym zmarszczki spędzają sen z powiek, dobrym rozwiązaniem są wypełniacze. Ich zaletą jest błyskawiczny efekt: po wstrzyknięciu specyfiku w miejsce zmienione wraz z wiekiem, skóra natychmiastowo się odmładza. Jednym z najnowszych rozwiązań tego typu jest preparat o nazwie Radiesse – czyli substancja składająca się z mikrocząsteczek wapnia i specjalnej żelowej matrycy.

Radiesse

Efekty, które daje wypełniacz, widoczne są od razu, ale to nie jedyna jego zaleta. Wraz z upływem czasu pojawiają się kolejne pozytywne skutki jego zastosowania. Składniki Radiesse metabolizując się, stopniowo wpływają na pracę włókien kolagenowych, a rezultaty tego działania widoczne są po upływie pewnego czasu.

Radiesse poprawia objętość skóry, redukuje zmarszczki i modeluje kontur twarzy, a także odmładza dłonie. Wśród osób, które spróbowały Radiesse, opinie są zazwyczaj entuzjastyczne, a powodem tego jest fakt, że zabieg pobudza naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Efekty wywoływane przez zastosowanie wypełniacza są spektakularne, ale i naturalne. W przeciwieństwie do np. nieprawidłowego botoksu, tu nie ma ryzyka uzyskania efektu maski.

 

Radiesse – opis zabiegu

Radiesse to wypełniacz stymulujący naturalne procesy produkcji kolagenu. W trakcie zabiegu trwającego kilkadziesiąt minut dermatolog najpierw podaje znieczulenie. Następnie wstrzykuje w kilku wyznaczonych wcześniej miejscach Radiesse. Żelowy nośnik preparatu daje natychmiastowy efekt wypełnienia. Radiesse tworzy rusztowanie pod skórą, dzięki któremu odbudowuje strukturę młodej skóry.

Po kilku miesiącach organizm samoczynnie usuwa żelowy składnik Radiesse, na jego miejsce wprowadzając zaś nowe włókna kolagenowe. Tworzą się one wokół drugiego składnika Radiesse, czyli mikrocząsteczek wapnia. W ten sposób zabieg z wykorzystaniem Radiesse stymuluje organizm do samodzielnego działania odmładzającego wygląd skóry.

 

Wskazania

Radiesse to preparat używany w celu:

 • zlikwidowania bruzd nosowo-wargowych;
 • modelowania policzków;
 • wypełnienia okolic kości jarzmowej;
 • poprawienia linii żuchwy;
 • wyrównania zmarszczek okolic ust;
 • poprawienia gęstości skóry;
 • odmłodzenia skóry dłoni.

 

Przeciwwskazania

W przypadku Radiesse przeciwwskazania wykryte u pacjenta całkowicie wykluczają możliwość wykonania tego zabiegu. Substancji nie należy aplikować, jeśli występują:

 • ostre lub przewlekłe stany zapalne skóry;
 • opryszczka;
 • ciąża;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • nowotwory;
 • cukrzyca;
 • skłonność do reakcji zapalnych;
 • skłonność do blizn przerostowych;
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi;
 • stosowanie innych wypełniaczy.

 

Objawy niepożądane

Radiesse jest bezpiecznym zabiegiem – w zasadzie nie wywołującym skutków ubocznych. Jeśli pojawiają się po nim obrzęki, bóle, zsinienia czy zaczerwienienia, to po kilku dniach ustępują samoczynnie. Radiesse w przeciwieństwie do bardziej inwazyjnych metod odmładzania skóry nie eliminuje pacjenta z codziennych zajęć. Nie niesie też ryzyka powikłań.

 

Częstotliwość zabiegów

Efekty zastosowania Radiesse pojawiają się natychmiastowo, jednak po 3-4 miesiącach pacjent powinien udać się do lekarza, aby specjalista w trakcie konsultacji dokonał oceny stanu skóry. Gdy istnieje taka potrzeba, wykonuje się uzupełniający zabieg z wykorzystaniem Radiesse. Zazwyczaj efekty utrzymują się do około roku po zabiegu. Jeśli chce się utrzymać młody wygląd skóry dłużej, Radiesse trzeba powtarzać.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2357