Zabiegi

Rewitalizacja warg sromowych

Rewitalizacja warg sromowych jest zabiegiem z dziedziny ginekologii estetycznej

Ma ona za zadanie nawilżyć i napiąć skórę okolic intymnych, a także zwiększyć jej elastyczność oraz skurczyć i wymodelować wargi sromowe. W tym celu stosuje się różne techniki. Rewitalizacja warg sromowych może się odbyć poprzez mezoterapię przy użyciu osocza bogatopłytkowego lub koktajlu witaminowego z kwasem hialuronowym.

rewitalizacja warg sromowych

Każdy z tych zabiegów ma na celu stymulację fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, które poprawiają funkcjonowanie skóry warg sromowych. Zabiegi te wywołują więc naturalne procesy odnowy struktur skóry. Są przy tym nieinwazyjne i bezpieczne.

Dodatkowym efektem, który przynosi rewitalizacja warg sromowych, jest zwiększenie przepływu krwi i pobudzenie unerwienia tkanki, co pozytywnie wpływa na doznania seksualne pacjentek. Ponadto nawilżona skóra staje się bardziej elastyczna i odporna na uszkodzenia i otarcia. Rewitalizacja warg sromowych, którą wykonuje lekarz ginekologii estetycznej (np. ginekolog lub chirurg wyspecjalizowany w tej dziedzinie) przeznaczona jest dla kobiet w wieku menopauzalnym, u których spada produkcja kolagenu i estrogenu. Wpływa to bowiem na nawilżenie i elastyczność okolic intymnych, co prowadzi do mikrourazów i podrażnień, a czasem do zaniku warg sromowych mniejszych.

 

Opis zabiegu

Rewitalizacja warg sromowych może się odbyć poprzez wprowadzenie do tkanki kwasu hialuronowego. Zabieg z jego wykorzystaniem trwa około 30 minut. Tego typu rewitalizacja warg sromowych wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego. Następnie lekarz za pomocą kaniuli (cienka igła) wstrzykuje kwas hialuronowy w okolice warg sromowych. Kluczowa przy tej technice jest precyzja wykonania. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych zajęć.

Rewitalizacja warg sromowych za pomocą osocza bogatopłytkowego przebiega bardzo podobnie, jak zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Różnica polega na tym, że wcześniej musi zostać pobrana krew, z której w specjalnej wirówce otrzymuje się osocze bogatopłytkowe.

 

Wskazania

Rewitalizacja warg sromowych jest zabiegiem przeprowadzanym u pacjentek, które zgłaszają się do gabinetu specjalistycznego z powodu:

  • zmniejszenia elastyczności skóry warg sromowych;
  • suchości skóry i śluzówki w okolicach sromu;
  • częstych urazów i otarć;
  • utraty objętości tkanki warg sromowych.

 

Przeciwwskazania

Rewitalizacja warg sromowych nie może być przeprowadzona u pacjentek:

  • w ciąży;
  • karmiących piersią;
  • chorych na nowotwór;
  • z uszkodzoną skórą okolic intymnych;
  • z infekcjami sromu.

 

Objawy niepożądane

Rewitalizacja warg sromowych opiera się na pobudzeniu naturalnych procesów ogólnoustrojowych. Niezależnie od metody, używane są w niej jedynie naturalne i obojętne dla organizmu substancje – kwas hialuronowy i osocze bogatopłytkowe – dlatego też nie ma mowy o reakcjach alergicznych. Jedynym skutkiem ubocznym może być niewielki ból po ustąpieniu znieczulenia, jednak i on szybko mija.

 

Częstotliwość zabiegów

Rewitalizacja warg sromowych u poszczególnych pacjentek może przebiegać różne. Ilość zabiegów i częstotliwość ich powtarzania zależy od obranej metody oraz indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Wyniki zabiegu widoczne są po kilku dniach i utrzymują się około roku.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2923