Zabiegi

Slim Lipo

Czym jest Slim Lipo?

Liposukcja laserowa wraz z głębokim termoliftingiem skóry to dwa integralne „oblicza” Slim Lipo. W tym jednym zabiegu stosuje się bowiem odmienne typy strumienia laserowego – o długości 924 nm oraz 975 nm. Pierwszy rodzaj fali równomiernie rozgrzewa skórę, rozpuszczając nagromadzony tłuszcz, drugi – obkurcza i odbudowuje włókna kolagenowe, powodując regenerację i ujędrnienie skóry.

slim lipo

Slim Lipo nie niesie więc ze sobą ryzyka obwiśnięcia skóry, a także uszkodzeń ciała czy osocza. Światło lasera nakierowuje się tu precyzyjnie na wybrany obszar, nie uszkadzając okolicznych tkanek. Zaś efekty widoczne są natychmiast po interwencji lekarskiej. Zadowolenie pacjentów wzbudza fakt, że skóra po zabiegu jest gładka, pozbawiona nierówności i odkształceń, co zdarza się nie raz po zastosowaniu inwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Z czasem rezultaty, jakie daje laserowe modelowanie sylwetki – przy odpowiednim wparciu dietetycznym i ruchowym – tylko intensyfikują się.

 

Opis zabiegu Slim Lipo

Konsultacja lekarska, sprawdzenie wyników zalecanych badań, wykonanie dokumentacji zdjęciowej oraz obrysowanie obszaru zabiegowego – to czynności, jakimi poprzedza się właściwe laserowe modelowanie sylwetki. Następnie chirurg plastyk uprawniony do wykonywania zabiegu Slim Lipo podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe. Wprowadzając w ciało bardzo cienką igłę, aplikuje do wewnątrz roztwór lidokainy i adrenaliny. Zadaniem tej drugiej substancji jest nie tylko redukowanie dyskomfortu pacjenta, ale i  stymulowanie procesu obkurczania się naczyń, a przez to – zapobieganie krwawieniom.

U tak przygotowanej do Slim Lipo osoby chirurg wykonuje minimalne – ok. 1-2 mm – nacięcie skóry celem wprowadzenia przez powstałe otwory drobnej, laserowej sondy. Kaniula – przesuwana przez lekarza w przód i tył – powoduje podgrzanie komórek tłuszczowych oraz ich delikatne rozpuszczenie. Zaś uwolnione lipidy zostają trwale wyeliminowane przez odessanie. Trwający do godziny zabieg wspiera się późniejszym, dwutygodniowym noszeniem ubrań uciskowych, umiarkowaną aktywnością fizyczną oraz zdrową dietą z odpowiednią ilością płynów.

 

Wskazania

Zabieg Slim Lipo rekomenduje się pacjentom, którzy chcieliby trwale pozbyć się miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej, zwisów i nierówności skórnych oraz cellulitu, ale z ominięciem inwazyjnych metod chirurgicznych. Liposukcja laserowa znajduje też zastosowanie w modelowaniu rysów twarzy lub ujędrnianiu obwisłej skóry po innych – bardziej zaawansowanych – zabiegach korekty ciała. Tego typu interwencja odznacza się również właściwościami drenującymi i detoksykującymi.

Jeśli dotychczasowa dieta i ćwiczenia nie przyniosły pożądanych rezultatów w postaci eliminacji zbędnych centymetrów, można wspomóc swój organizm, sięgając po laserowe modelowanie sylwetki. Zabieg ten nie jest jednak metodą leczenia otyłości. Znaczna nadwaga wymaga uprzedniego zrzucenia nadmiaru kilogramów. Istotne są też realistyczne oczekiwania pacjenta – Slim Lipo nie zmieni bowiem anatomicznych kształtów mięśni i szkieletu.

 

Przeciwwskazania

Liposukcja laserowa nie jest przeprowadzana u pacjentów z:

  • cukrzycą, nadciśnieniem czy zaburzeniami krzepnięcia;
  • chorobami serca, nerek i wątroby;
  • chorobami nowotworowymi i autoimmunologicznymi;
  • chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy;
  • wszczepionymi implantami – elektronicznymi lub metalowymi;
  • rozrusznikiem serca;
  • ze stanami zapalnymi skóry;
  • w trakcie ciąży lub karmienia piersią.

 

Objawy niepożądane

Jeśli pacjent zastanawia się, jakie skutki uboczne może wywołać Slim Lipo, opinie osób korzystających z zabiegu i wykonujących go specjalistów potwierdzają, że interwencja ta należy do mało inwazyjnych, bezpiecznych i bezbolesnych. Dzięki znieczuleniu miejscowemu dyskomfort pacjenta zostaje ograniczony do minimum. Niewielkie nacięcia w skórze umożliwiają szybkie gojenie się ranek i powrót do codziennych zajęć na dzień lub dwa po zabiegu. Slim Lipo może powodować jedynie niewielkie i krótkotrwałe zaczerwienie i rozgrzanie skóry. Tylko w niektórych przypadkach dochodzi do powstania delikatnych oparzeń. Jednak nie pozostawiają one śladu na ciele pacjenta.

 

Częstotliwość zabiegów

Zazwyczaj wykonuje się jeden zabieg na jeden obszar. Większość pacjentów nie wymaga rozważenia ponownej interwencji, gdyż Slim Lipo zalicza się do zabiegów skutecznych.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2760