Zabiegi

Thermage

Thermage jest sposobem na ujędrnienie i lifting skóry bez użycia skalpela

Zabieg należy do grupy bezinwazyjnych i bardzo bezpiecznych. Thermage wykorzystuje chronioną patentem technologię fal radiowych. Wytwarzane przez nie ciepło ujędrnia rozciągające się z wiekiem włókna kolagenowe.

Thermage

 

Jeśli chodzi o zabieg thermage, efekty tej interwencji to widocznie ujędrniona skóra, wygładzone zmarszczki i podniesione powieki. Ponadto za pomocą thermage można odmłodzić skórę szyi i dekoltu oraz poprawić owal twarzy. Zabieg ten stosuje się także w celu poprawy napięcia skóry brzucha, ramion i pośladków, a także redukcji cellulitu.

Thermage najskuteczniej likwiduje łagodną lub umiarkowaną utratę jędrności, a także płytkie zmarszczki i niekorzystne efekty działania słońca. Dlatego thermage poleca się osobom w wieku od 35 do 60 lat. Zabieg thermage działa dwufazowo, pierwsze efekty widoczne są zaraz po zabiegu, jednak na główny skutek wynikający z powstania nowych włókien kolagenowych trzeba poczekać. Dla wielu pacjentów mankamentem może być fakt, że aby w pełni zauważyć efekty zabiegu, często trzeba zachować cierpliwość od 2 do 6 miesięcy. Dlatego też wśród osób, które zastosowały thermage, opinie bywają różne. Wśród zalet wymienia się nieinwazyjność i naturalność efektów. Minusem natomiast jest konieczność czekania na nie.

 

Thermage – opis zabiegu

Bazujący na technologii thermage zabieg jest w zasadzie bardzo prosty. Trwa on – w zależności od rozległości obszaru skóry poddawanej thermage – od jednej do trzech godzin. Nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania ani okresu późniejszej rekonwalescencji. Dermatolog w trakcie thermage wykorzystuje urządzenie ThermaCool. Jest ono wyposażone w przystawkę, która przekazuje w kontrolowany sposób energię fal radiowych. Dermatolog przystawia ją w różne miejsca na skórze, dzięki czemu fale radiowe rozgrzewają tkankę łączną i włókna kolagenowe. Jednocześnie urządzenie chłodzi skórę, chroniąc ją przed uszkodzeniem.

W trakcie zabiegu thermage pacjent odczuwa ciepło, które jest przekazywane do komórek. W celu zwiększenia komfortu podczas thermage, można przed zabiegiem zastosować krem znieczulający.

Thermage poprzez rozgrzanie tkanki łącznej powoduje, że głębokie struktury skóry napinają się. Stare – rozciągnięte i poskręcane włókna kolagenowe skracają się i napinają, przez co odzyskują sprężystość i elastyczność, tym samym poprawiając kondycje skóry. Działanie długoterminowe thermage wynika ze stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, co prowadzi do przebudowy struktur skóry i jej odmłodzenia.

 

Wskazania

Thermage to zabieg odpowiedni dla osób uskarżających się na:

 • zmarszczki wokół oczu;
 • opadające powieki;
 • utratę jędrności skóry w okolicach kolan, ramion, brzucha;
 • „nadmiar skóry” po ciąży;
 • obwisłą skórę po gwałtownej utracie wagi;

 

Przeciwwskazania

Thermage nie powinno być stosowane u osób:

 • w ciąży;
 • karmiących piersią;
 • z nowotworami;
 • zażywających sterydy;
 • chorych na opryszczkę;
 • z chorobami autoimmunologicznymi;
 • cierpiących na cukrzycę;
 • z wszczepionym rozrusznikiem serca lub urządzeniem defibrylującym.

 

Objawy niepożądane

Thermage jest bardzo bezpiecznym zabiegiem. Efekty uboczne występują u mniej niż 1% pacjentów. Objawy niepożądane thermage to obrzęk i zaczerwienienie, a także nierówności i pęcherze wokół obszaru poddawanego zabiegowi. Skutki uboczne znikają po kilku dniach.

 

Częstotliwość zabiegów

U zdecydowanej większości pacjentów poddających się thermage efekty pojawiają się po pierwszym zabiegu i nie ma potrzeby go powtarzać. Wyniki terapii utrzymują się minimum 2 lata – czas ten u poszczególnych osób może się wydłużać. Trwałość efektów zależy od wieku, kondycji skóry i stylu życia pacjenta.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2925