Zabiegi

Yellow peel

Yellow peel to …

Jeden z najbardziej popularnych peelingów medycznych. Swoją nazwę zawdzięcza kolorowi, jaki uzyskuje się po zmieszaniu wszystkich składników preparatu. Żółty peeling przeprowadza lekarz przy pomocy różnorodnych substancji chemicznych. Specyfika yellow peel polega na tym, że jest on wielofazowy, dzięki czemu działa na różne warstwy skóry.

Yellow Peel

 

Dermatolog stosując yellow peel, może zlikwidować blizny potrądzikowe, a także zmniejszyć widoczność płytkich zmarszczek.

Zabieg poprawia kondycję skóry twarzy, odmładza ją i nadaje jej świeży wygląd. Za jego pomocą można również odmłodzić skórę dłoni.

Żółty peeling wpływa korzystnie nawet na delikatne obszary, takie jak okolice oczu. Po zastosowaniu yellow peel opinie pacjentek zazwyczaj są entuzjastyczne. Osoby korzystające z zabiegu zauważają, że zmniejsza się widoczność zmarszczek, blizny rozjaśniają się, skóra staje się gęstsza oraz lepiej ukrwiona, a jej koloryt jest znacznie lepszy.

 

Yellow peel – opis zabiegu

Dermatolog – po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym zapoznaniu się ze stanem jego skóry – dokonuje kwalifikacji do zabiegu yellow peel oraz podejmuje decyzję, jakie środki zostaną w jego trakcie użyte.

Zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania – na tydzień przed yellow peel nie należy stosować depilacji, dermabrazji, a także używać retinoidów i preparatów, które drażnią skórę.

Natomiast mężczyźni w dniu przeprowadzania yellow peel nie powinni się golić. W niektórych przypadkach zaleca się także stosowanie przed zabiegiem specjalistycznych preparatów, które oczyszczają skórę i normalizują wydzielanie łoju.
Yellow peel odbywa się w trzech etapach, w trakcie których składniki dobiera się pod kątem zapotrzebowań skóry pacjenta. Żółty peeling rozpoczyna się od oczyszczenia skóry. Następnie – przy pomocy kwasu glikowego lub salicylowego – lekarz usuwa powierzchniową warstwę naskórka. Ostatnia faza yellow peel polega na stymulacji skóry do produkcji kolagenu i elastyny, które powodują, że nabiera ona jędrności i młodego wyglądu. W tym celu nakłada się warstwy kwasu retinowego i witaminy c. W ostatniej fazie yellow peel stosuje się kwasy fitowy, kojowy oraz azelinowy, które zmniejszają widoczność drobnych blizn i przebarwień. Ich dodatkowym działaniem jest regulacja procesu syntezy melaniny, która zapobiega powstawaniu nieestetycznych plam na twarzy.
Po yellow peel należy zachować ostrożność. W wyniku usunięcia zrogowaciałego naskórka, skóra staje się bowiem delikatniejsza, przez co bardziej narażona na niekorzystne czynniki. Dlatego po zabiegu należy unikać promieni słonecznych. Nie należy też stosować kremów z AHA przez 2 tygodnie od wykonania yellow peel. Warto natomiast używać kremów z witaminą C.

 

Wskazania

Żółty peeling wskazany jest dla osób, które posiadają:

 • cerę trądzikową;
 • blizny potrądzikowe;
 • przebarwienia i plamy posłoneczne;
 • drobne zmarszczki;
 • łojotok;
 • nadmierne rogowacenie;
 • nieelastyczną skórę;
 • rozstępy.

 

Przeciwwskazania

Yellow peel nie jest wskazany, jeśli występują:

 • opryszczka;
 • cera naczynkowa;
 • ciąża i laktacja;
 • świeża opalenizna;
 • alergia skórna;
 • skłonność do bliznowców;
 • uszkodzenia skóry, takie jak nadżerki, przeczosy, otarcia;
 • ropny trądzik;
 • nowotwory skóry;
 • choroby autoimmunologiczne.

 

Objawy niepożądane

Yellow peel jest jednym z najbezpieczniejszych peelingów chemicznych. Jednak skóra bezpośrednio po nim może być obrzęknięta i lekko żółta lub zaczerwieniona. Objawy te mogą utrzymywać się przez parę dni. Ponadto w ciągu trzech dób od interwencji następuje złuszczenie skóry.

 

Częstotliwość zabiegów

Yellow peel przynosi rezultaty już po pierwszym zabiegu. Aby utrzymać dobry wygląd skóry i zlikwidować większe blizny, trzeba powtarzać żółty peeling. Jego częstotliwość zależy od indywidualnych potrzeb i każdorazowo powinna być konsultowana ze specjalistą.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2359