Zdrowa i piękna skóra

Co truskawki mogą dać skórze?

Redakcja Dermatolog.pl, 29 kwietnia 2015

News: co truskawki mogą dać skórze?

„International Journal of Cosmetic Science” podaje, że naukowcy przeprowadzili badania nad.. nasionami truskawki. Co udało im się odkryć?

truskawki - co dają skórze

Nasiona truskawki zostały poddane ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla. Metoda ta polega na poddaniu materiału roślinnego działaniu dwutlenku węgla pod odpowiednim ciśnieniem. Po zakończeniu całego procesu gaz ulatnia się, dzięki czemu pozostaje czysty ekstrakt roślinny, wolny od wszelkich zanieczyszczeń.

Celem całego badania było opracowanie łagodnych kompozycji oczyszczających i wszystko wskazuje na to, że osiągnięto zamierzone efekty. Wyciąg z nasion truskawki, pozyskany przy pomocy metody ekstraktacji dwutlenkiem węgla, staje się bogatym źródłem nienasyconych kwasów  tłuszczowych i może z powodzeniem być stosowany w komponowaniu preparatów i kosmetyków do mycia oraz nawilżania wrażliwej skóry. Pozostaje nam więc już tylko czekać na esencjonalne, truskawkowe nowości kosmetyczne.

Źródło: IJoCS, 29.04.2015

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Znajdź dermatologa na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.